×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
8. aprīlis, 2016
Drukāt

Patvēruma pieprasījumu skaits Vācijā martā sarucis par 66% (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ilustratīvs foto

Vācijā jaunu patvēruma pieprasījumu skaits martā salīdzinājumā ar februāri ir sarucis par 66%, sasniedzot 20 000, piektdien paziņoja iekšlietu ministrs Tomass de Mezjērs.

2015.gada decembrī patvērumu Vācijā pieprasīja 120 000 cilvēku, janvārī – 90 000, bet februārī – 60 000, pavēstīja de Mezjērs.

Masveidīgais pieplūdums apsīka, kad februārī vairākas valstis tā dēvētajā Balkānu maršrutā slēdza savas robežas nelegālajiem imigrantiem.

Ministrs arī norādīja, ka Eiropas Savienības un Turcijas vienošanās par nelegālās imigrācijas ierobežošanu ir “labi sākusies”.

“Pirmajā ceturksnī ir ievērojami samazinājies patvēruma meklētāju skaits, kas ieradušies pie mums lūgt patvērumu un bēgļa statusu,” pavēstīja de Mezjērs.

Vācijā no janvāra sākuma līdz marta beigām ieradušies 170 000 patvēruma meklētāji, kamēr pagājušā gada pēdējā ceturksnī viņu skaits pārsniedza pusmiljonu, viņš sacīja, norādot uz valdības sākotnējās reģistrācijas sistēmas datiem.

Ministrs tomēr brīdināja, ka, “neskatoties uz pozitīvo tendenci, ir pāragri prognozēt visa gada” rādītājus.

“Mēs nezinām, (..) vai neparādīsies alternatīvi maršruti, īpaši Lībija-Itālija,” atzina ministrs.

Lai gan, salīdzinot ar pagājušā gada nogali, nelegālo imigrantu skaits, kas ieradušies Vācijā šī gada pirmajos trīs mēnešos, ir ievērojami sarucis, tas joprojām ir ļoti liels, salīdzinot ar pagājušā gada sākumu.

Vācija pērn bija galvenais ceļamērķis nelegālajiem imigrantiem, kas no Grieķijas caur Balkānu valstīm mēģināja nokļūt Eiropas ziemeļu valstīs, kuras viņiem nodrošina dāsnus pabalstus un sociālās garantijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. kad tikai vēlāk neatklājas, ka kārtējie meli
    “panikas novēršanai” 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+