Latvijā
Sabiedrība

Pēc aptuveni 350 iecirkņu rezultātu apkopošanas līderos izvirzījusies “Jaunā Vienotība”1


Valdis Dombrovskis.
Valdis Dombrovskis.
Foto: LETA/AFP

Pēc aptuveni 350 iecirkņu rezultātu apkopošanas līderos izvirzījusies “Jaunā Vienotība” (JV), liecina aģentūras LETA rīcībās esošā informācija.

Vēlēšanu dati gan var ievērojami mainīties, ņemot vērā, ka ir apkopoti rezultāti salīdzinoši mazam vēlēšanu iecirkņu skaitam. Kopumā ir 1000 vēlēšanu iecirkņu, bet apkopoti rezultāti par aptuveni 350 vēlēšanu iecirkņiem.

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās nobalsojuši kopumā 471 132 cilvēki jeb 33,37% no kopējā vēlētāju skaita, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie dati.

Tādējādi 2019.gada EP vēlēšanās piedalījušies procentuāli vairāk vēlētāju nekā 2014.gadā, kad tajās piedalījās 445 225 vēlētāji jeb 30% no balsstiesīgajiem valsts iedzīvotājiem.

JV ir saņēmusi vairāk nekā 20% vēlētāju atbalstu, tad seko nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK un “Saskaņa”, bet nedaudz virs 10% lielu atbalsta saņēmusi “Attīstībai/Par!”.

Saistītie raksti

Tāpat nepieciešamo 5% barjeru pārvarētu Zaļo un zemnieku savienība un Latvijas Reģionu apvienība. Tuvu 5% barjerai ir arī partija “Latvijas Krievu savienība” un Jaunā konservatīvā partija.

Kā ziņots, sestdien Latvijā notika EP vēlēšanas, un plkst.20 vēlēšanu iecirkņi tika slēgti. Vēlēšanu rezultāti gan tiks paziņoti naktī uz pirmdienu, kad vēlēšanas noslēgsies visās ES valstīs.

LA.lv