Sports
Citi sporta veidi

Pēc spēlētāju dumpja Vilde valstsvienību vairs netrenēs 1

Foto – Juris Kalniņš

Pieredzējušais Latvijas volejbola speciālists Raimonds Vilde neturpinās vadīt Latvijas valstsvienību, apstiprinājis Latvijas Volejbola federācijas (LVF) viceprezidents Māris Pēkalis.

Vilde Latvijas volejbola izlasi vadīja vairāk nekā desmit gadus. Šobrīd viņa līgums ar LVF ir noslēdzies, bet atkārtoti uz valstsvienības galvenā trenera amatu viņš nepretendēs.

“Gribētu pateikt lielu paldies Vildem par to, ko viņš ieguldījis, vadot Latvijas volejbola izlasi visus šos gadus. Viņš ir strādājis pēc labākā sirdsapziņas. Viņa darbs ir novērtēts kā profesionāli veikts darbs,” teica Pēkalis.
“Ir laiks jaunām vēsmām, jaunais treneris varbūt veiks šo darbu citādāk. Esam vienojušies, ka Raimonds pārtrauc savu darbu izlasē. Sludināsim konkursu un meklēsim jaunu treneri,” atzīmēja LVF viceprezidents.

Jūnijā vairāki Latvijas izlases volejbolisti pavēstīja, ka turpmāk vairs nespēlēs galvenā trenera Vildes vadībā.
“Tas, ka spēlētāji dumpojās un pasaka, ka pie kāda nespēlēs, nav laba zīme. Tā nevajadzētu būt, ka spēlētājs pasaka, pie šī trenera spēlēs, bet pie cita nespēlēs. Volejbolistam uzdevums ir pārstāvēt valsti. Jo viņš labāk pārstāvēs valsti kādās sacensībās, jo lielākas iespējas saņemt līgumu kādā ārzemju klubā,” skaidroja Pēkalis.

Kā atzina LVF viceprezidents, nebūs viegli atrast jaunu treneri, kurš būtu gatavs strādāt ar diezgan ierobežotiem finanšu līdzekļiem.
“Vēl neesam izsludinājuši konkursu. Mēģinām apzināt tos iespējamos cilvēkus, kuri varētu vadīt Latvijas izlasi. Jaunā sezona strauji tuvojas, un ir reālas iespējas kvalificēties Eiropas čempionāta finālturnīram. Darbs ir jāuzsāk laicīgi. Jaunajam trenerim uzdevums būs kvalificēties Eiropas čempionāta finālturnīram,” atklāja Pēkalis.
Tāpat netiek izslēgta iespēja piesaistīt kādu ārzemju treneri, taču atalgojums varētu būt šķērslis šī mērķa realizēšanai.

Saistītie raksti

“Darbs nav stabils visa gada garumā, tas ir periodisks – 4-5 mēneši, kad jāstrādā ar izlasi, par kuriem arī samaksāsim. Apmaksāt visu gadu šobrīd neesam gatavi,” teica Pēkalis.

Pērn Latvijas izlase aizkļuva līdz Eiropas čempionāta izšķirošajai kvalifikācijas kārtai, kurā tomēr piekāpās Igaunijai. Jūnijā Latvijas volejbola izlase bez vairākiem līderiem spēlēja pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra otrajā kārtā, gūstot vienu panākumu piecos mačos.

LA.lv
LE
LETA/LA.lv
Sports
Kurucs tiek pie iespējas un palīdz “Nets” komandai pārtraukt zaudējumu sēriju
7 stundas
LE
LETA
Sports
Kitijai Laksai līdzīga trauma kā Porziņģim – sezona noslēgusies
19 stundas
LE
LETA
Sports
Daugavpils Futbola skolas skandāls: Domnieki atceļ mēra rīkojumu par Vlasova iecelšanu direktora amatā
21 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Dabā
Laika prognoze: kādi laikapstākļi sagaida valsts svētkos, un vai būs labi redzams salūts?
1 stunda
ML
Māra Libeka
Latvijā
Augšup, tuvāk pie “Brīvības” zvaigznēm. Gide Mārīte izrāda pieminekļa iekšpusi
4 stundas
LE
LETA
Ekonomika
“Liepkalni” nākotnē plāno sākt piegādāt produkciju Somijai
25 minūtes
LA
LA.lv
Kultūra
Uzvara Ziemassvētku kaujās: filmas “Dvēseļu putenis” aizkadrā
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
VL-TB/LNNK gatava runāt ar abiem potenciālajiem premjera amata kandidātiem
2 stundas