×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
3. aprīlis, 2013
Drukāt

Pēc zušu skandāla atcelts “Bior” direktors 


Foto - LETAFoto - LETA

Notikusi vadības maiņa pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskajā institūtā “Bior”, no darba atceļot tā vadītāju Rafaelu Joffi, kurš direktora amatā bija kopš 1997. gada.

 

Uz direktora amatu izsludināts konkurss, tikmēr no 5. aprīļa institūtu vadīs direktora vietniece laboratoriju jautājumos Olga Valciņa. Savukārt institūta zinātniskajā padomē ievēlēts Pētniecības un attīstības departamenta direktors Aivars Bērziņš.

Kā ziņots, “Bior” iesaistīts zušu iepirkuma skandālā, kura dēļ Latvijai būs jāatmaksā Eiropai nepamatotais sadārdzinājums vairāku simtu tūkstošu latu apmērā. Zemkopības ministrijas auditā noskaidrots, ka Igaunijā un Lietuvā, kur ir līdzīgi klimatiskie apstākļi, zušu mazuļi divus gadus iepirkti par piecas reizes mazāku cenu. Igaunijā 2011. gadā tos piegādāja Anglijas firma “UK Glass Eels”. Tā atveda pie Anglijas un Francijas krastiem nozvejotos zivju mazuļus arī uz Latviju, taču pa vidu bija starpnieks – čehu firma “Marten Business Group”. Tā nekādu saimniecisko darbību neveic, bet ir klasiska pastkastītes firma, kuras īpašnieks slēpjas aiz kāda ofšora Kiprā.

Līgumus par 781 829 latiem no “Bior” puses parakstījis tā direktors Rafaels Joffe.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+