Latvijā
Sabiedrība

Pensiju indeksācijas sistēma Latvijā ir taisnīga, uzskata Labklājības ministrs 16

Foto no Pixabay.com

Lai arī daži cilvēki ir kritizējuši šī gada pensiju indeksāciju, kas nodrošināja lielāku pieaugumu relatīvi lielākajām, nevis mazākajām pensijām, labklājības ministrs Jānis Reirs (V) uzskata, ka sistēma ir taisnīga.

Kā LTV “Rīta panorāmā” skaidroja ministrs, ja visiem tiktu nodrošināts vienāds pensijas pielikums, tas nebūtu godīgi pret tiem, kas visu mūžu ir maksājuši lielākas sociālās iemaksas. Ar šādu indeksāciju viņi par savu ieguldījumu tiekot atalgoti. Turklāt indeksētas tikušas tikai pensijas līdz 350 eiro, tādējādi ierobežojot patiešām lielo pensiju pieaugumu.

Taujāts, vai pensiju pielikums ir pietiekams, Reirs tieši neatbildēja, bet sacīja, ka “tas ir tas, ko valsts var atļauties”, turklāt pieaugums esot divreiz lielāks nekā iepriekšējā gadā un lielāks nekā ekonomikas izaugsme.

Runājot par to, ko pensiju jomā gaidīt nākamgad, Reirs atgādināja, ka nebijis jaunums būs indeksācijas sasaiste ar darba stāžu, kā rezultātā pensionāri ar 30 un vairāk gadu stāžu iegūšot 60% no alga pieauguma salīdzinājumā ar 50% pašlaik, bet ar stāžu 40 un vairāk gadi – 70% no algu pieauguma.

Šīs izmaiņas skaršot vairāk nekā 90% pensionāru, un šim mērķiem budžetā esot ieplānoti papildus 40 miljoni eiro.

LA.lv