×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
10. aprīlis, 2014
Drukāt

Personiskās sajūtas akustiskajos koncertos


ReklāmfotoReklāmfoto

Ivo Fomins svin dzimšanas dienu un dodas akustiskā pavasara koncerttūrē ar savu jaunāko koncertprogrammu “Putni bez spārniem”, to veido Ivo pēdējo gadu dziesmas, kā arī dziesmas no “Melnās princeses” un dueta “Fomins & Kleins” laikiem.

Ivo atzīst, ka viņš nesatraucas par faktu, ka noveco. “Uz kārtējo dzimšanas dienu skatos kā uz vēl vienu gadu uzkrātas pieredzes, piedzīvojumiem gada garumā, pārsteigumiem, jaunām emocijām, lielisku laiku ar ģimeni, draugiem, grupu. Protams, katrs gadu skaitlis liek atskatīties uz to, ko esmu paveicis, kādi bijuši sasniegumi, kļūdas. Kas labs un kas ne tik labs noticis. Tas liek domāt un skatīties nākotnē. Runājot par koncerttūri “Putni bez spārniem” – tā ir viena no radošajām atskaitēm, kurā saviem klausītājiem nododu vērtēšanai dziesmas intīmākā gaisotnē. Šeit runa varbūt nav tik daudz par radošumu, bet gan par tādu kā emocionālo saiti ar klausītāju, ar to, cik daudz spēka viņi dod man kā mūziķim,” teic Ivo. Viņš atzīst, ka ar saviem klausītājiem vienmēr ir atklāts. “Nav svarīgi, zālē ir 10, 100 vai 1000 klausītāju. Es vienmēr esmu atklāts. Dziedu par to, ko domāju, saku to, ko domāju, daru tā, kā domāju.”

Protams, tiklīdz koncerts ir akustisks, un tas nav kāds no lielajiem festivāliem, kuros spēlē, šī gaisotne kļūst intīmāka. “Šeit es varu atļauties vairāk runāt par personisko pārdzīvojumu mūzikā, ikdienas gaitās, darba lietās. Esmu tāds pats cilvēks kā pārējie. Katram mums ir savas bēdas, savi prieki. Koncertos vairāk klausītājiem stāstu par to, kā veicies iepriekš, pastāstu par atgadījumiem no savas ikdienas. Vispār, cik man saka no malas, esmu tāds humora pilns cilvēks. Akustiskajos koncertos personīgās sajūtas ir sanācis izteikt caur tādu kārtīgu smieklu devu. Katrā gadījumā koncertos nebūs vaimanāšanas vai sūkstīšanās par to, cik dzīve ir netaisna. Vai par to, ka atklājoties cilvēks kļūst ievainojamāks, – grūti pateikt, es laikam teiktu – atklājoties tu kļūsti vēl patiesāks un cilvēcīgāks. Ko tur daudz ievainot, dzīve jau tāpat visu saliek pa saviem plauktiņiem,” nopietni nosaka Ivo.

Ivo ir pārliecināts, ka akustiskie koncerti ir personiskāki un tas nebūt nenozīmē, ka kādā no tiem skatītājiem varētu nākt miegs, jo tie būs tikpat jaudīgi, pilni enerģijas kā visi Ivo koncerti, tikai skanējums būs romantiskāks, liriskāks. “Vispār man ļoti iepatikušies akustiskie koncerti. Šajos koncertos labāk varu sajust publiku un dot publikai vēl vairāk emociju, vēl vairāk pārdzīvojumu, nekā spēlējot kādā milzīgā festivālā, kas, protams, arī ir patīkami,” atklāj Ivo.

Koncerta programma ir plaša. Tajā ir dziesmas gan no “Melnās princeses” laikiem, gan dueta “Tomass & Kleins”, kā arī Ivo paša komponētie gabali. Koncertā būs dzirdami arī paši jaunākie veikumi Ivo un viņa grupas interpretācijā. “Principā gandrīz divu stundu koncertā izskrienu cauri savai radošajai karjerai. Veidojot programmu, bija patīkami atcerēties laikus, kuriem esam gājuši cauri. Pat radās tāda sirreāla sajūta par to, cik daudz dažādu dziesmu un notikumu ir bijuši manas dzīves laikā,” teic Ivo un piebilst, ka ar šiem akustiskajiem koncertiem grib teikt paldies visiem saviem cīņu biedriem, faniem, atbalstītājiem un līdzgaitniekiem, bez kuriem viņš nebūtu Ivo Fomins.

Koncertos Liepājas roka dziedātājs piedāvās pilnīgi citādu skanējumu savām labākajām mīlestības dziesmām akustiskajā izpildījumā. Koncertprogrammā “Putni bez spārniem” romantisku un nepiespiestu atmosfēru radīs pieci mūziķi.

UZZIŅA:


10. IV 19.00 Kuldīgas kultūras centrs

17. IV 19.00 Saldus kultūras centrs

19. IV 20.00 “Jauna saule”, Valmiera

9. V 19.00 Dobeles pilsētas kultūras nams

16. V 19.00 Aizkraukles pilsētas kultūras nams

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: RUR 4 – 6

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+