×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
17. decembris, 2013
Drukāt

Perta un Britena skaņdarbi kamerkora “DeCoro” Ziemassvētku koncertā

Foto - LETAFoto - LETA

Ogres evaņģēliski luteriskā baznīca.

Ogres Evaņģēliski luteriskajā baznīcā 21.decembrī pulksten 18 un Rīgā, Anglikāņu baznīcā, 6.janvārī pulksten 19.30 notiks Latvijas Universitātes (LU) kamerkora “DeCoro” Ziemassvētku koncerts, kurā tiks atskaņoti komponistu Arvo Perta un Bendžamina Britena skaņdarbi.
Kora skanējumu un koncerta programmu papildinās pianiste Ilze Dzērve, kā arī solisti – Kristiāna Vaickovska, Māra Vaickovska, Juris Jēkabsons un Uģis Meņģelis. Koncerta mākslinieciskais vadītājs un diriģents būs Pēteris Vaickovskis.
“Koncerta programmā ir iekļauti tādu pazīstamu un nozīmīgu komponistu kā Arvo Perta un Bendžamina Britena, kurš 2013.gadā atzīmē 100 gadu jubileju, darbi. Idejiski abi skaņraži tiecas uz pilnību, bet interesanti, kādus izteiksmes līdzekļus katrs no viņiem izmanto, lai to sasniegtu. Britena mūzika ir piesātināta un tajā dzīvo ļoti daudz stilu un kontrastu, savukārt Perta rokraksts ir gluži pretstats – ģeniāla vienkāršība un minimālisms. Starp Perta radīto meditatīvo mūziku gan kora, gan ērģeļu izpildījumā Britens kontrastēs ar vienu no viņa spilgtākajiem opusiem korim, solistiem un ērģelēm – festivāla kantāti ”Rejoice in the Lamb,” par koncerta programmas izvēli stāsta Vaickovskis.
Šī programma izskanēs arī papildkoncertā Rīgā, Anglikāņu baznīcā, 6.janvārī plkst.19.30.
Ieeja koncertā būs par ziedojumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+