Mobilā versija
Brīdinājums -0.8°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
16. novembris, 2016
Drukāt

Pie Brīvības pieminekļa atklās informatīvās plāksnes

Foto - LETAFoto - LETA

Ceturtdien, 17.novembrī, plkst.10.30 pie Brīvības pieminekļa tiks atklātas informatīvās plāksnes, informē Rīgas dome.

No bronzas veidotās trīs plāksnes iestrādātas asfalta segumā un uz tām četrās valodās – latviešu, angļu, krievu un vācu – izvietota informācija par pieminekļa autoriem, izveidošanas gadu un to, ka Brīvības piemineklis celts par tautas ziedojumiem.

Plākšņu uzstādīšanu organizēja Rīgas Pieminekļu aģentūra. Bronzas plāksnes izgatavoja tēlnieks Kārlis Alainis, projektu izstrādāja SIA “Arhitektu birojs Vecumnieks un Bērziņi”, arhitekts Edvīns Vecumnieks, bet uzstādīšanas darbus veica SIA “Akmens apstrādes centrs AKM” – Pēteris Zvaunis un Guntis Pandars.

Trīs informatīvās zīmes ievietotas Brīvības pieminekļa laukuma asfalta segumā – divas priekšā, viena aizmugurē.

Informatīvo plākšņu atklāšana notiek 17.novembrī, datumā, kad pirms 85 gadiem tika ielikts Brīvības pieminekļa pamatakmens un pirms pieciem gadiem – svinīgi atklāta Goda telpa.

Brīvības piemineklis tika uzcelts par tautas saziedotajiem līdzekļiem un atklāts 1935.gada 18.novembrī.

Pievienot komentāru

Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (1)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+