Mobilā versija
-1.1°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
24. februāris, 2015
Drukāt

Krievija piedāvā Irānai pretgaisa raķetes

Foto - WikipediaFoto - Wikipedia

Krievija piedāvājusi piegādāt Irānai modernas zeme-gaiss raķetes “Antej-2500” (attēlā), atklājis uzņēmuma “Rosteh” ģenerāldirektors Sergejs Čemezovs. “Antej-2500” ir modernizēta pretgaisa aizsardzības sistēmas “S-300” versija, par ko bija noslēgts Krievijas iepriekšējais līgums ar Irānu, ko Maskava atcēla 2010. gadā, kā iemeslu minot ANO sankcijas pret Irānu par tās kodolprogrammu.

Līgums bija noslēgts par raķešu piegādi 800 miljonu dolāru vērtībā. ANO 2010. gadā pieņemtā rezolūcija aizliedz Irānai pārdot un piegādāt raķetes un raķešu sistēmas. Kopš Rietumi piemērojuši Krievijai sankcijas par tās rīcību Austrumukrainā, Maskava ir pastiprinājusi ekonomisko sadarbību ar Irānu. Krievijas aizsardzības ministra vizītes laikā Teherānā abas valstis pagājušajā mēnesī parakstīja militārās sadarbības līgumu.

Pievienot komentāru

Pēc sakāves referendumā no amata atkāpjas Itālijas premjers RenciItālijas premjerministrs Mateo Renci paziņojis par atkāpšanos no amata, kas seko pēc tam, kad svētdien notikušajā referendumā tika noraidītas viņa vadītās valdības
Draugiem Facebook Twitter Google+