×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
28. marts, 2016
Drukāt

Pierīgas pašvaldības atturīgi vērtē iespēju slēgt līgumus par atlaidēm Rīgas sabiedriskajā transportā (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Atsevišķas Pierīgas pašvaldības pašlaik atturīgi vērtē iespēju slēgt līgumus ar Rīgas pašvaldību, lai šajos novados deklarētie iedzīvotāji no jūlija varētu iegādāties jaunos “Rīgas satiksmes” produktus – laika un slīdošā grafika biļetes – par tādu pašu cenu kā “Rīdzinieka kartes” īpašnieki.

Babītes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Ence (LRA) sacīja, ka, visticamāk, šāds līgums Babītes iedzīvotājiem nebūtu aktuāls. “Pārvadājumus veic ne tikai “Rīgas satiksme”, un nav skaidrs, cik cilvēku varētu izmantot “Rīgas satiksmes” pakalpojumus. Līdz ar to pat nav nojausmas, cik tas varētu izmaksāt,” pauda Ence.

Mārupes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Žunde aģentūrai LETA sacīja, ka pašreiz dome nav diskutējusi un lēmusi par šo jautājumu. Nav arī veikta padziļinātāka izpēte par to, cik lielā mērā Mārupes novada iedzīvotājus šīs izmaiņas ietekmēs.

Arī Carnikavas novada domes priekšsēdētāja Daiga Jurēvica (ZZS) informē, ka patlaban pašvaldība nav apzinājusi, cik novadā ir cilvēku, kuriem šāds jautājums būtu aktuāls. Tas tikšot vērtēts.

Kā ziņots, Rīgas sabiedriskā transporta pasažieri, kuriem nav “Rīdzinieka kartes”, varēs saņemt Rīgā deklarētajiem iedzīvotājiem no jūlija ieplānotās atlaides ar nosacījumu, ka viņu pārstāvētā pašvaldība noslēgusi pasūtījuma līgumu ar Rīgas pašvaldību, piekrītot kompensēt šo atlaižu starpību, 22.martā lēma Rīgas domes deputāti, pieņemot attiecīgus grozījumus domes saistošajos noteikumos.

Ja starp pašvaldībām netiks noslēgts minētais līgums, “laika biļetes” un “slīdošā grafika biļetes” sabiedriskajā transportā, ko plāno ieviest no jūlija, Rīgā nedeklarētajiem izmaksās pat divreiz dārgāk.

Minētie grozījumi paredz, ka stundas biļeti ieviesīs ne tikai “Rīdzinieka kartes” īpašniekiem, bet visiem pasažieriem, tikai “Rīdzinieka kartes” īpašniekam tā uzreiz maksās 1,15 eiro, bet pārējiem – divreiz vairāk jeb 2,30 eiro. Kā jau iepriekš ziņots, iecerēts, ka ar šo biļeti varēs transportā pārsēsties neierobežotu skaitu reižu, biļete darbosies līdz pat galapunktam. Līdz ar katru pārsēšanos biļeti vajadzēs validēt.

Brīvdienās “Rīdzinieka kartes” īpašnieki šo laika biļeti varēs iegādāties par 0,60 eiro.

Tāpat visiem pasažieriem plānots ieviest arī “slīdošā grafika” biļeti. Šī abonementa biļete galvaspilsētā deklarētajiem izmaksās, kā iepriekš solīts, 15 eiro, bet pārējiem – 25 eiro. Šo biļeti varēs izmantot 15 dienu posmā jebkuras piecas dienas, kas var nebūt secīgas.

Noteikumi gan arī paredz, ka pasažieri, kuri deklarēti citās Latvijas pašvaldībās, būs tiesīgi saņemt “Rīdzinieka kartes” īpašniekiem noteiktos atvieglojumus, ja konkrētā pašvaldība piekritusi biļešu atlaižu starpību kompensēt. Kā iepriekš skaidroja domes Satiksmes departamenta Pasažieru pārvadājumu pārvaldes priekšniece Jeļena Dzikeviča, šo ieceri plānots īstenot, pamatojoties uz pasūtījuma līgumu starp pašvaldībām.

“Piemēram, noteikta pašvaldība slēdz pasūtījuma līgumu ar Rīgas pašvaldību par šāda pakalpojuma nodrošināšanu savas pašvaldības iedzīvotājiem, kompensējot šī pakalpojuma ieviešanas izmaksas,” stāstīja Dzikeviča. Par konkrētu kompensēšanas aprēķina kārtību būšot jāvienojas pusēm. Lai personas, kuras nav deklarētas Rīgā, varētu saņemt minētās atlaides, tām būs jāizmanto personalizētas viedkartes normatīvajos aktos, kas regulē sabiedriskā transporta lietošanu, un pārvadātāja noteiktajā kārtībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+