Latvijā
Rīga

Piesedz savējos? Tramvaja vadītāja pret policiju7


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto LETA

Latvijas šoferiem ir tāda interesanta daba – pēc avārijas atzīt savu vainu, taču tad kad atbrauc Ceļu policija strauji savas domas mainīt. To “Degpunktā” komanda ir dzirdējusi ne no viena vien inspektora, kurš strādā uz autoceļiem. Diemžēl šis stāsts ir par kārtējo šādu negadījumu, kur vaininieks tomēr nevēlas samierināties pat ar niecīgiem zaudējumiem, vai arī viņam pie likumsargiem bijusi kāda pazīšanās.

Rīdziniece Laima uzņēmumā “Rīgas satiksme” strādā jau vairāk nekā 20 gadus. Sākumā bijis darbs ar biļešu tirdzniecību, pēc tam Laima izmācījās par tramvaja vadītāju un šajā arodā jau nostrādājusi veselus 13 gadus.

Sieviete katru dienu vadā pasažierus no Ausekļa ielas līdz 45. vidusskolai, 6. tramvaja maršrutā. Darbs ir ļoti atbildīgs, reizēm nākas domāt par citu šofera rīcību, jo ne visi rēķinās ar to, ka tramvajs ir diezgan specifisks transports, atzīst sieviete. 19. februāri vakarā, Laima nonāca strīdīgajā situācijā ar kādu vieglās automašīnas šoferi.

Uzreiz pēc avārijas “Audi” automašīnas šoferis izkāpa ārā un atzina, ka esot vainīgs. Bet pēc tam, kad uz notikuma vietu atbraukuši likumsargi, vīrietis strauji mainījis savu viedokli un paskaidrojumā uzrakstījis, ka notikušā vaino tramvaja vadītāju.

Likumsargi pieņēma abu pušu paskaidrojumus. Pēc neilga laika Laima saņēma pavēsti ar aicinājumu ierasties Rīgas reģiona policijas pārvaldē. Kārtīgi izlasot papīrus Laima tajos atrada pārsteigumu. Pavēstē bija rakstīts, ka sieviete atteikusies no protokola saņemšanas, kaut gan Laima apgalvo, ka tieši otrādi – pēc iespējas ātrāk gribējusi, lai visi dokumenti ir, tā teikt, uz rokas.

Pēc Laimas rīcība esošās informācijas vieglā automašīna, kuru aizķēra tramvajs, pieder militārajai policijai, kas savā ziņā daudz ko izskaidro.

Pašlaik Valsts policijas pārstāvji situāciju nekomentē. Sieviete cer, ka “Rīgas satiksmes” pārstāvjiem izdosies pierādīt, ka notikušajā ir vainīgs “Audi” šoferis un Laimai nebūs jāmaksā sods un jāzaudē piemaksas par nevainojamu darbu. Patiecoties videonovērošanas kamerām, kas uzstādītas uz tramvaja, var skaidri redzēt kurš patiesība ir avārijas izraisītājs. Diemžēl video šobrīd ir konfidenciāls, bet tas eksistē, apliecina “Rīgas satiksmes” vadība.

Uz šo brīdi kļuvis zināms, ka videomateriāli policijai jau pārsūtīti. Likumsargiem, lai sniegtu atbildi par izmeklēšanas rezultātiem, ir dotas 30 dienas. “Degpunktā” turpinās sekot līdzi lietas attīstībai un ziņos par jaunumiem.

LA.lv