×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
22. septembris, 2015
Drukāt

Pirmā Latvijā tapusī 3D filma ieguvusi balvu festivālā Korejā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pirmā Latvijas veidotā 3D filma “Rīga – 2041” ieguvusi speciālbalvu Korejas Starptautiskajā 3D festivālā, aģentūrai BNS pavēstīja filmas pārstāve Katrīna Daugule.

Viņa informēja, ka Korejas 3D festivāls ir viens no vadošajiem pasaules kinofestivāliem streoskopisko filmu žanrā un šogad norisinājās septīto reizi. Septembra pirmajā pusē Dienvidkorejas lielākajā ostas pilsētā Pusanā izrādītas 40 filmas no 17 pasaules valstīm, arī filma “Rīga – 2041”. Filmas sacentās desmit kategorijās, un “Rīga – 2041” ieguva Korejas Starptautiskā 3D festivāla speciālbalvu.

Filmas “Rīga – 2041” pirmizrāde notika šā gada sākumā, tā stāsta par Rīgu laikā, kad to pārņēmis laimes kults. Tajā ir apvienoti vairāki nesaistīti stāsti, kas ataino cilvēku meklējumus pēc laimes. Pie filmas strādājusi starptautiska režisoru komanda – latviešu režisori Kārlis Vītols un Didzis Eglītis, kā arī Trīna Rūmeta no Igaunijas un rumāņu režisore Adina Istrate. Stāstu varoņus atveido Inga Tropa, Loreta Ezeriņa, Georgijs Surkovs, Dainis Gaidelis, Jurijs Djakonovs, Sandra Kļaviņa un citi.

Pašlaik filma “Rīga – 2041” skatāma Nacionālā filmu festivāla “Lielais Kristaps” ietvaros, kas no 15.septembra līdz 15.oktobrim norisinās kinoteātrī “Forum Cinemas”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+