×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
10. maijs, 2013
Drukāt

Pirmais kontrolpunkts Alītā

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Latvijas sieviešu basketbola izlases kandidātes, gatavojoties Eiropas čempionātam, pirmās desmit kopējā darba dienas pabeigs ar pārbaudes spēli rīt Lietuvā.


“Atkal daudz jaunu seju, atkal jāiegaumē jauni vārdi, bet ir arī jaunas emocijas un jauns azarts. Žēl, ka nebūs dažu spēlētāju, bet tādēļ nenokārsim galvu,” treniņus sākot, teica valstsvienības kapteine Liene Jansone. Latvijas izlases meitenēm varbūt trūkst pazīstamu vārdu un augstas individuālās meistarības, taču netrūkst laba kolektīva un tādas ne mazāk svarīgas īpašības kā cīņasspars.

Salīdzinot ar iepriekšējo Eiropas čempionātu pirms divām vasarām Polijā, pārmaiņas komandā ir milzīgas. Dažādu iemeslu dēļ izlasē nespēlēs Zane Eglīte, Zane Tamane, Gunta Baško-Melnbārde, Aija Putniņa, Karlīne Nīmane un Ieva Kubliņa, zem lielas jautājuma zīmes ir Lienes Priedes līdzdalība. Nez vai Latvijas Basketbola savienības vadītāji var apgalvot, ka izdarījuši visu, lai komanda būtu iespējami labākajā sastāvā. Taču valstsvienības galvenajam trenerim Aigaram Neripam par to domāt vairs nav laika – jāstrādā ar esošajām kandidātēm un jācenšas izspiest maksimumu no jaunās komandas paaudžu maiņas brīdī.

“Kandidātu saraksts mazliet sarucis, jo veselības problēmu dēļ treniņus nevar turpināt Dita Rozenberga un Rūta Veidere. Pirmajos trijos treniņos labu iespaidu radīja Linda Rubene. Amerikā viņa kļuvusi fiziski spēcīgāka, jūtama liela vēlēšanās cīnīties. Pēdējā laikā Lindai vairāk iznācis spēlēt ceturtajā pozīcijā, paskatīsimies, kādu pienesumu komandai viņa varētu dot,” treniņu darba pirmo posmu rezumē Aigars Nerips.

Uz pārbaudes spēli pret Baltkrievijas izlasi Lietuvas pilsētā Alītā brauks 13 basketbolistes – Kristīne Kārkliņa, Anda Eibele, Ieva Krastiņa, Baiba Eglīte, Kristīne Silarāja, Kitija Laksa, Sabīne Niedola, Zane Jākobsone, Dita Liepkalne, Ieva Kūlīte, Liene Jansone, Aija Brumermane un Līga Šurkusa. Mājās paliks tās, kuras dažādu iemeslu dēļ līdz šim nepiedalījās visos treniņos, – Linda Rubene, Laura Audere un Asnāte Fomina. Nākamajā nedēļā valstsvienības darbā jāiesaistās Čehijas čempionei Elīnai Babkinai un Anetei Horelikai, kura titulu ieguva Nīderlandē. 22. maijā Rīgā tiek gaidīta ASV studējošā Anete Šteinberga. Latvijas izlase darbu turpinās Rīgā, lai nākamo kontrolpunktu sasniegtu 18. un 19. maijā pārbaudes spēlēs Cēsīs, divreiz samērojot spēkus ar Nīderlandes izlasi.

Eiropas čempionāta finālturnīrs no 15. līdz 30. jūnijam notiks Francijā. Pirmajā posmā latvietes sacentīsies ar laukuma saimniecēm, Serbijas un Lielbritānijas basketbolistēm.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+