×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
18. maijs, 2012
Drukāt

Pirmās Latvijas zemenes
 jau tirgū?

Foto LETAFoto LETA

Kad tirgū parādās pirmās Latvijā augušās zemenes? Daži apgalvo, ka jau maija vidū. Interesanti, kā viņi tās ogas audzē… Vai siltumnīcās? 
Ilze Rīgā

 

Pirmās vietējās zemenes jau nopērkamas Rīgas Centrāltirgū par Ls 10 kilogramā, ziņo biznesa portāls “Nozare.lv”. Talsu zemnieki no SIA “Midlats” tirdzniecībai atveduši zemeņu šķirni ‘Sonāte’. Pārdevēji piedāvājot iegādāties zemenes trauciņos pa 200 gramiem par diviem latiem, kas esot lētāk nekā pērn. Savukārt zemeņu audzētāja Ludmila Guļevska no z/s “Salnāji”, kas atrodas Jelgavas novada Sesavas pagastā pie robežas ar Lietuvu, uz Vidzemes tirgu Rīgā pirmās ogas atveda vakar. Vien sešus kilogramus, jo raža ir pašā sākumā. “Šķirni ‘Zefyr’ tirgojam par 10 latiem kilogramā, ‘Ventu’ – par 15 latiem. Tie, kas mūs zina, pērk, bet brīnās, ka šogad esam tik agri ­– pērn tirgū bijām tikai pēc 20. maija. Izvēlas gan pa 100, 200 gramiem, viens nopirka puskilogramu, bet otrs – veselu kilogramu,” pastāstīja Ludmila.

Zemenes “Salnājos” audzē 200 kvadrātmetros neapkurināmās plēves siltumnīcās un četros hektāros atklātā laukā. Pašlaik lauka zemenes zied. Zem plēves raža sanāk trīs nedēļas vai pat mēnesi agrāk, sacīja Ludmila. “Patiesībā raža uz lauka “noķer” ražu siltumnīcās. Tiklīdz viena iet uz beigām, sākas nākamā – galvenā,” piebilda Ludmila.

Pēc viņas novērojumiem, viens no pirmajiem, kas piegādā tirgum zemenes, ir Jelgavas novads. “Arī zemeņu raža uz lauka sen vairs nesākas pēc Jāņiem – parasti Jelgavas un Bauskas novadi sāk ap jūnija vidu, gadās arī ātrāk, pēc tam tirgū parādās Dobeles un Tukuma zemeņu audzētāji un vēlāk audzētāji no Vidzemes,” stāstīja Ludmila.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+