×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
13. augusts, 2014
Drukāt

Pirmo reizi kopā aicinās mazākumtautību kolektīvu vadītājus

Publicitātes foto.Publicitātes foto.

Šis nedēļas nogalē, 16. un 17. augustā Daugavpils novada Višķu pagastā, kā arī nākamnedēļ – 23. un 24. augustā Liepājā notiks Latvijas mazākumtautību kolektīvu vadītāju radošās nometnes, portālam LA.lv pavēstīja Latvijas Nacionālā kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Bika.

Nometņu mērķis ir saliedēt Latvijas daudznacionālo sabiedrību ar kultūras apmaiņas palīdzību un izglītot Latvijas mazākumtautību kolektīvu vadītājus, gatavojoties Latvijas simtgadei.

Bika pastāstīja, ka nometņu programmā iekļautas lekcijas un sarunas pieaicinātu ekspertu vadībā par latviešu un mazākumtautību kultūru aspektiem, kopīgo un atšķirīgo kultūrās, labās prakses piemēriem, meistardarbnīcas ar iespēju apgūt skatuves kultūru, latviešu tautas tradīcijas radošā un demokrātiskā veidā, diskusija par veicamajiem darbiem, īstenojamajiem projektiem un iespējām, sagaidot Latvijas simtgades kultūras programmu.

16. augustā, plkst. 12.00 Špoģu Mūzikas un mākslas skolā notiks atklātā Mazākumtautību nevalstisko organizāciju pārstāvju konsultatīvās komitejas sanāksme, kuru vadīs Latvijas Republikas kultūras ministre Dace Melbārde.

2013. gada Vispārējos latviešu Dziesmu un deju svētkos piedalījās vairāk nekā simt Latvijas mazākumtautību mākslinieciskie kolektīvi un individuālie izpildītāji, kas ir par 54% vairāk nekā svētkos 2008. gadā.

Mazākumtautību radošās nometnes rīko Kultūras ministrija sadarbībā Mazākumtautību nevalstisko organizāciju pārstāvju konsultatīvo komiteju, Latvijas Nacionālo kultūras centru un Latvijas Kultūras akadēmiju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+