Sports
Ziemas sports

Pirmo reizi olimpiskās daiļslidošanas sacensības tiesās pārstāve no Latvijas2

foto: LSPA

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) profesore Agita Ābele izraudzīta par vienu no 52 daiļslidošanas tiesnešiem, kuri februārī darbosies Phjončhanas olimpiskajās spēlēs, informē LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja Ilze Āķe-Vīksne.

Pārstāve no Latvijas pirmo reizi vēsturē iekļauta olimpisko daiļslidošanas sacensību tiesnešu komandā.

Ābele ir vienīgā augstākās kategorijas Starptautiskās Slidošanas asociācijas (ISU) tiesnese Latvijā individuālajos un pāru slidojumos. Olimpiskajās spēlēs viņa tiesās četras disciplīnas – vīriešu un sieviešu slidojumus, kā arī vīriešu un sieviešu disciplīnas komandu slidojumos.

ISU augstākās kategorijas tiesneses sertifikātu Ābele ieguva 2013.gadā un kopš tā laika vairākkārtīgi tiesājusi Pasaules un Eiropas čempionātus daiļslidošanā, II Pasaules Jaunatnes ziemas Olimpiskās spēles Lillehammerē, Norvēģijā. Pirms tam viņa ir komentējusi četru olimpisko spēļu daiļslidošanas turnīrus Latvijas televīzijā.

Jāatzīmē arī tas, ka pēc 24 gadu pārtraukuma Latviju Olimpiskajās spēlēs pārstāvēs daiļslidotāji – Latvijas talantīgākie slidošanas meistari Deniss Vasiļjevs un Diāna Ņikitina. Latvija Olimpiskajās daiļslidošanas sacensībās nav piedalījusies kopš 1994. gada.

Olimpiskās spēles Phjončhanā notiks no 2018. gada 9. līdz 25. februārim.

LA.lv