×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
15. decembris, 2016
Drukāt

Pirmoreiz ziemas dziesmās sastopas Ieva Kerēvica un Sergejs Jēgers (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šā gada nogalē dzimis negaidīts dziedātāju duets – vienā koncertprogrammā satikušies kontrtenors Sergejs Jēgers un dziedātāja Ieva Kerēvica. Kopā viņi aicina izbaudīt muzikālu sajūtu piedzīvojumu Latvijas baznīcās jaunā Ziemassvētku programmā “Debess dārzos”, savijot akadēmiskās mūzikas smalkās līnijas ar džeza temperamentu. Septiņu koncertu sērijas pirmais koncerts – 19. decembrī Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā.

“Šis ir vēsturisks brīdis, jo kopā ar Sergeju Jēgeru dziedu pirmoreiz,” priecājas Ieva, piebilstot: “Vēlējos dziedāt kopā ar dziedātāju, kurš pārstāv pilnīgi citu mūzikas žanru. Sergeja Jēgera balss skanējums ir neierastāks, nav izteiktu zemo reģistru. Varbūt arī Sergejam šī ir nedaudz iziešana no komforta zonas. Tomēr esam atraduši kopīgu valodu un, ja nepieciešams, esam gatavi savstarpējiem kompromisiem!”

Koncerta programmā skanēs gan mums visiem tik mīļās, gan ne tik bieži dzirdētās latviešu komponistu Jāņa Lūsēna, Riharda Dubras un Madara Kalniņa kompozīcijas.

“Lielākā daļa programmas ir pirmatskaņojumi,” atklāj I. Kerēvica. Par īpaši emocionālu mirkli varētu kļūt pašas Ievas Kerēvicas sakomponētā dziesma ar Kārļa Skalbes vārdiem “Ziemassvētku roze”, kas ļaus klausītājiem atkal un atkal no jauna izjust īstu brīnumu un kas kļuvusi par pamatu šai Ziemassvētku programmai.

“Mēs vēlējāmies parādīt šīs jaunās kompozīcijas. Nav noslēpums, ka Ziemassvētku koncertprogrammās grūti izvairīties no atkārtošanās. Protams, ir tradicionālās Ziemassvētku dziesmas, kuras dziedāsim arī mēs, tomēr gribējās svaigumu, piedāvājot cilvēkiem kaut ko jaunu,” atklāj I. Kerēvica.

Par muzikālo noformējumu visos koncertos rūpēsies pianists Romāns Vendiņš, kontrabasa meistars Norberts Skraucis un ģitārists Andrejs Jevsjukovs. “Šis būs kamerkoncerts. Klavieres, kontrabass un ģitāra, un tas noteikti radīs meditatīvu noskaņu. Es ļoti gaidu šos koncertus, jo tieši aizņemtības, gatavošanas sajūta man ir īstā Ziemassvētku sajūta. Latvijas baznīcās sanāk cilvēki, kuri mīl to vietu, kurā viņi dzīvo. Baznīcā pašā vienmēr ir īpaša enerģētika, Cilvēki tur nāk it kā padzerties. Tas vienmēr ir īpašs brīdis.”

Lai mākslinieki aukstajos ziemas vakaros Latvijas baznīcās notiekošajos koncertos justos omulīgi un silti, Ieva dziedās zīmola “Amoralle” īpaši viņai darinātā kleitā, bet abiem māksliniekiem latviešu zīmola “Cinnamon Concept” dizainere Anna Hanna Pujēna radījusi oriģinālus trikotāžas adījumus.

“Atkāpjoties no akadēmiskajām līnijām vai tradicionālajiem koncertiem, radīsim siltu un intīmu atmosfēru, mūsu uzstāšanos padarot vienkāršu un reizē – izsmalcinātu. Noskaņu radīs sveču gaisma, bet par acu, ausu un dvēseles labsajūtu gādās mūsu sarūpētā mūzika,” sola abi mākslinieki.

 

Varbūt noder!!

19. VII 19.00 Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā Rīgā

20. XII 19.00 Cēsu Sv. Jāņa baznīcā

21. XII 19.00 Krustpils ev. lut. baznīca

22. XII 19.00 Ikšķiles Sv. Meinarda ev. lut. baznīcā

27. XII.19.00 Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē

28. XII 19.00 Torņakalna Lutera baznīca

29. XII 19.00 Jelgavas Sv. Annas ev. lut. baznīcā

Biļetes – “Biļešu paradīzes” kasēs, internetā www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 10 – 25

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kerēvicai ir īsta, pieaugušas sievietes balss.

Draugiem Facebook Twitter Google+