×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
16. marts, 2014
Drukāt

Plenēru iespaidi Zvejsalnieka jubilejas izstādē (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 21. marta līdz 19. aprīlim Latgales Kultūrvēstures muzejā skatāma gleznotāja Osvalda Zvejsalnieka 70 gadu jubilejas izstāde “Terra Vitae”, liecina informācija Rēzeknes pilsētas portālā.

Ar izstādi “Terra Vitae” gleznotājs iepriecinās skatītājus ar košiem un krāsu toņos sulīgiem darbiem, kas tapuši vasaras un rudens plenēros.

Osvalds Zvejsalnieks atklāj: “Pēdējā laikā galvenokārt gleznoju vasaras un rudens plenēros, jo darba ikdienā maz laika. Sakrauju visus gleznošanas piederumus mašīnā un – aiziet! Man īpaši interesē pilsētas kolorīts, tā īpašā aura celtnēs, namos, baznīcās, ko gadu simtos radījuši un atstājuši cilvēki. Vecās ēkas, krāsu apsūbējumi, seni priekšmeti, detaļas… Kad saules gaismā ieliņu līkumi, namu aprises, Daugavas straumes tecējums it kā izkūst, arī uz audekla sāk dominēt nevis objekts kā tāds, bet krāsu attiecības…”

Gleznotājs, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris, Rēzeknes Goda pilsonis, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas direktors Osvalds Zvejsalnieks aizvien aktīvi un enerģiski iesaistās dažādās kultūras aktivitātēs, sniedzot būtisku ieguldījumu mākslas izglītības, Latgales glezniecības un Latgales kultūras attīstības jomā.

Osvalds Zvejsalnieks dzimis 1944. gada 21. martā Varakļānos, beidzis Latvijas Mākslas akadēmiju, kopš 1976. gada ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs. No 1970. gada strādā Rēzeknes lietišķās mākslas vidusskolā, vēlāk ir Rēzeknes mākslas koledžas direktors un Mākslas akadēmijas Rēzeknes filiāles vadītājs. Šobrīd – Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas direktors, Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāles profesors.

Kopš 1971. gada piedalījies vairāk nekā 60 novada, valsts un starptautiskajās mākslas izstādēs, sarīkojis ap 20 personālizstādēm, regulāri piedalās starptautiskajos plenēros un grupu izstādēs gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kārlis Dobrājs Atbildēt

    Sveiciens jubilejā!

Draugiem Facebook Twitter Google+