×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
12. augusts, 2016
Drukāt

Izglābj zīdaini no sakarsuša auto, tēvs nikns par izsisto logu (9)

RPPRPP

Ceturtdien pie Rīgas pašvaldības policijas darbiniekiem patrulēšanas laikā pieskrēja satraukts vīrietis, kurš pastāstīja, ka tirdzniecības centra “Spice” autostāvvietā pamanījis kādu automašīnu, kurā pusstundu bez pieaugušo klātbūtnes atrodas zīdainis.

Ierodoties notikuma vietā, uzmeklēta aculiecinieka norādītā automašīna, kura stāvvietā bija novietota saulē. Priekšējā pasažieru sēdvietā bija bērnu sēdeklītis, kurā atradās zīdainis. Uz bērna spīdēja tieši saules stari. Zīdainis skaļi bļāva, intensīvi elpoja, un viņa sejiņa bija apsārtusi un nosvīdusi.

Ņemot vērā, ka transportlīdzekļa īpašnieks uz vietas neatradās, nekavējoties pieņemts lēmums izsist automašīnas aizmugurējo stiklu, lai neapdraudētu zīdaiņa veselību un dzīvību. Bērns ar visu sēdeklīti izcelts no sakarsušā transportlīdzekļa un izsaukti mediķi. Bērns elpoja sekli, āda bija apsārtusi un karsta, tādēļ līdz mediķu ierašanās brīdim kārtības sargi uz pierītes uzlika vēsu kompresi.

Notikuma vietā gandrīz vienlaikus ieradās mediķi un bērna vecāki. Zīdaiņa tēvs, ieraugot izsisto logu savam transportlīdzeklim, palika agresīvs un mediķus nelaida bērnam klāt. Ar vecākiem veiktas pārrunas un izskaidrots, ka bērnu līdz septiņu gadu vecumam aizliegts atstāts vienu bez uzraudzības. Turklāt bērns bija atstāts veselībai un dzīvībai bīstamos apstākļos.

Pēc pārrunām mediķi cietušo apskatīja un konstatēja, ka hospitalizācija nav nepieciešama. Savukārt bērna vecāki kategoriski atteicās sniegt jebkādus paskaidrojumus par notikušo un draudēja ar tiesu darbiem par izsisto automašīnas stiklu.

Pārrunu laikā ar vecākiem nekas neliecināja, ka viņi būtu alkohola reibumā vai kā citādi varētu kaitēt bērnam, tādēļ nepilnus četrus mēnešus vecais zīdainis nodots abu aprūpē.
Lietas materiāli nosūtīti Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļai, kuras darbinieki izvērtēs vecāku atbildību.

RPPRPP

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. neatbalstu nekādīgi vecākus. Vajadzēja ņemt līdzi uz bodi utml. Taču johaidī ar ārā – nu kas par trača celšanu??? vai tiešām ārā bija 25 grādi vai varbūt 30? ka bērns tūlīt tūlīt pārkarsīs?

 2. Mediķi gan stulbi bija, ka nepieņēma pareizo lēmumu, hospitalizēt mazuli. Tad arī būtu sakārtojuši visus papīrus, lai mazuli izņemtu no ģimenes. Un tēvu vajadzēja uz iecirkni par neadekvātu uzvedību. Un vispār cik var skandināt par to, ka nedrīkst atstāt dzīvību automašinām, lai tādi kropļi to sadzirdētu?

 3. Mediķi gan stulbi bija, ka nepieņēma pareizo lēmumu, hospitalizēt mazuli. Tad arī būtu sakārtojuši visus papīrus, lai mazuli izņemtu no ģimenes. Un tēvu vajadzēja uz iecirkni par neadekvātu uzvedību. Un vispār cik var skandināt par to, ka nedrīkst atstāt dzīvību automašinām, lai tādi kropļi to sadzirdētu?

 4. Pofig bērns, stiklu taču mašīnai izsita!
  Valstī viss kartībā!

 5. Tā trulu tēviņu vajadzētu kastrēt, lai idi-j-oti nevairojas!
  Atstāj zīdaini 1 pašu auto zem saules stariem un vēl šļupst par izsisto stiklu …

 6. Ko čīks par izsistu logu, A klasas klaburkastei tas maksā 15 eur 🙂
  Būtu labāk ar galvu padomājuši…

 7. Īsti nesaprotu iemeslu kādēļ nevarētu tik mazu bērnu ņemt līdzi uz veikalu, pie tam nav arī vīrusu laiks, kuru dēļ vajadzētu baidīties ņemt līdzi mazuli!
  Citi cilvēki gadiem mēģina tikt pie mazuļa, bet šie mērgļi nemāk novērtēt kas viņiem dots! Plikus un ar slapjiem žagariem, jūtu līdzi bērnam

 8. Atstāt pašus uz pāris stundām mašīnā piesprādzētus un kad saule spīd virsū! Tādiem cilvēkiem bērni nav radīti!

 9. zīdainis momentā jāižņem no ģimenes kamer vel dzīvs, vecāki jātiesā par slepkavibas mēģinājumu

Draugiem Facebook Twitter Google+