Pasaulē
Eiropa

Polijā arhitektam par Katovices halles sabrukšanu piespriež deviņus gadus 1

Foto no pixabay.com

Polijas arhitekts zaudējis prāvā apelācijas tiesā un viņam par 2006.gadā notikušo traģēdiju, kad, sabrūkot Katovices izstāžu centra jumtam, dzīvību zaudēja 65 cilvēki, piespriesti deviņi gadi cietumā.

Jaceks J. – arhitekts, kurš izstrādājis Katovices Starptautiskā gadatirgus (MTK) konstrukcijas plānus – bija apsūdzēts “netīšā katastrofas izraisīšanā”.

Eksperti norādīja, ka Jaceka J. plāni bijuši “stipri atšķirīgi” no ēkas arhitektūras projektiem, bet tiesa atzina, ka traģēdija notikusi arhitekta “nevērības un nolaidības dēļ, kā arī aiz necienīgas izturēšanās pret likumiem”, vēsta ziņu aģentūra PAP.

Jaunzēlandes pilsonis un bijušais MTK valdes loceklis Brūss R., kuram iepriekš bija piespriesti trīs gadi cietumā, tika attaisnots.

Savukārt citam bijušajam valdes loceklim Rišardam Z., kurš bija apsūdzēts par to, ka zinājis par potenciālajām briesmām, bet nav rīkojis, sods tika samazināt uz pusi līdz diviem gadiem.

Uzņēmuma tehniskajam direktoram piespriesti 18 mēneši, bet diviem konstrukciju ekspertiem – divi gadi cietumā, savukārt trīs celtnieki tika attaisnoti.

Katovices Starptautiskā gadatirgus jumts iebruka, neizturējis sniega un ledus smagumu, laikā, kad tur notika starptautiska baložu izstāde.

65 cilvēki gāja bojā, bet 140 guva savainojumus, no viņiem 26 – nopietnus.

Upuru skaita ziņā Katovices katastrofa bija vislielākā, kāda jebkad notikusi Polijā.

LA.lv