×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Marija, Marika, Marina
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
21. novembris, 2016
Drukāt

Polijas prese ziņo par Kačiņska atkārtotās autopsijas rezultātiem (1)

AFP/LETAAFP/LETA

Bijušā Polijas prezidenta Leha Kačiņska un viņa sievas Marijas līķu atkārtotā autopsija liecina, ka prezidenta lidmašīna, kas 2010.gadā avarēja Smoļenskā, nogāzās zemē ar riteņiem pa priekšu, nevis otrādi, kā teikts sākotnējos ziņojumos, atsaucoties uz laikrakstu “Gazeta Polska Codziennie”, ziņo Polijas Radio.

Atkārtota autopsija tika veikta ar mērķi noteikt prezidenta un viņa sievas nāves un aviokatastrofas cēloņus.

Izmeklēšanās, kuras atsevišķi veica Polija un Krievija uzreiz pēc katastrofas, tika secināts, ka to izraisījušas apkalpes kļūdas sliktos laikapstākļos. Tomēr vēl pastāv aizdomas par šo katastrofu daļēji tāpēc, ka Krievijā veiktās upuru identifikācijas un autopsijas bija ar defektiem.

Daudzi Jaroslava Kačiņska politiskie piekritēji uzskata, ka lidmašīna tikusi notriekta tīši sarīkotā sprādzienā, un vaino Krieviju un toreizējo Polijas premjerministru Donaldu Tusku, kurš tagad ir Eiropadomes prezidents.

Jaunās autopsijas rezultāti sakrīt ar aculiecinieku stāstīto, ka lidmašīna pāris sekundes pirms avārijas atradusies vertikālā stāvoklī, sestdien ziņoja “Gazeta Polska Codziennie”.

Krievijas varasiestāžu un Polijas valdības sākotnējos ziņojumos savukārt bija apgalvots, ka lidmašīna, mēģinot nolaisties, ar spārnu aizķērusi koku, kā rezultātā daļa spārna nolūzusi un lidmašīna sasvērusies ar riteņiem uz augšu.

Smoļenskas aviokatastrofa notika 2010.gada 10.aprīlī. Avārijā gāja bojā visi 96 lidmašīnā esošie cilvēki, arī Polijas prezidents Kačiņskis un daudzas augstas Polijas amatpersonas.

Jaunās izmeklēšanas laikā plānots ekshumēt un veikt autopsiju arī pārējiem bojāgājušajiem, kuru mirstīgās atliekas netika kremētas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. vel pēc 10 gadiem atklās ka visi nošauti ar lodi pakausī:)

Draugiem Facebook Twitter Google+