Bizness

“Preses serviss” atkal pārtrauc preses piegādi “Plus punkta” veikaliem 16

LETA

Preses vairumtirdzniecības un piegādes uzņēmums SIA “Preses serviss” pārtraucis preses izdevumu piegādes SIA “Plus punkts” tirdzniecības vietām, biznesa portālam “Nozare.lv” sacīja “Preses servisa” pārstāve Inga Samoviča.

 

Viņa norāda, ka “Plus punkts” atkārtoti nav norēķinājies par tam piegādātajiem preses izdevumiem un kopējā parāda summa patlaban sasniedz jau gandrīz 100 000 latu.

“Tāpēc “Preses serviss” jau no piektdienas, 6.septembra, ir pārtraucis preses izdevumu piegādes “Plus punkta” tirdzniecības vietām un patlaban notiek jau iepriekš piegādāto preses izdevumu izņemšana no tirdzniecības,” atzīmē Samoviča.

Viņa arī uzsver, ka fakts, ka uzņēmuma “Plus punkts” vadība nav izrādījusi interesi vienoties par parāda atmaksu, kā arī samērā biežās šī uzņēmuma vadības maiņas rada bažas, ka uzņēmums drīzumā varētu izbeigt savu pastāvēšanu.

“Nozare.lv” līdz šim nav izdevies sazināties ne ar esošo, ne līdzšinējo uzņēmuma valdi.

Kā vēstīts, mazumtirdzniecības uzņēmums SIA “Plus punkts” nonācis atpakaļ pie iepriekšējā īpašnieka – Lihtenšteinas kompānijas “Ibofa Establishment”, liecina “Firmas.lv” informācija.

Izmaiņas reģistrētas 28.augustā, kad reģistrētas arī izmaiņas valdes sastāvā. No 28.augusta par vienīgo valdes locekli kļuvusi Tatjana Takčidi, nomainot līdzšinējos valdes priekšsēdētāju Svetlanu Kiseļovu un valdes locekli Raiti Kvēpu.

Uzņēmuma pārstāvji nekādus komentārus biznesa portālam “Nozare.lv” nesniedza.

Kā ziņots, no 8.marta par SIA “Plus punkts” 100% daļu īpašnieku kļuva SIA “Plus punkts Holding Ltd”, kuru kontrolē Dānijas investori, kas plāno strauju attīstību visā Baltijā. Mazumtirdzniecības ķēdes iegāde veikta, “Plus Punkts Holding Ltd” atpērkot kapitāldaļas no iepriekšējiem dalībniekiem.

Jau vēstīts, ka “Plus punkta” veikalos pirms vairākām dienām atkal apturēta arī e-talonu tirdzniecība, jo uzņēmums atkārtoti nav atmaksājis SIA “Rīgas karte” naudu, kas iekasēta par pārdotajām sabiedriskā transporta biļetēm.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja “Rīgas kartes” valdes loceklis Aleksandrs Brandavs, “Plus punktam” uzkrājies aptuveni 90 000 latu liels parāds, kas izveidojies dažu dienu laikā. Kamēr uzņēmums šo parādu neatmaksās, biļešu tirdzniecības termināļi tajos būs slēgti.

Brandavs atzina, ka ir grūti prognozēt, kad e-talonu tirdzniecība “Plus punkta” veikalos varētu tikt atsākta, jo šī uzņēmuma vadību plosa nesaskaņas un “Rīgas kartei” grūti atrast kādu, kas uzņēmumā vēlētos un spētu uzsākt sarunas par parāda atmaksu. Ņemot vērā līdzšinējo sadarbības pieredzi ar “Plus punkta” veikaliem, “Rīgas karte” vēlas, lai uzņēmums ne tikai atmaksā parādu, bet arī veido depozītu.

“Rīgas kartes” pārstāvis gan pauda bažas, ka “Plus punkts” varētu “aiziet pa burbuli”, jo pēc īpašnieku maiņas sākušās nesaskaņas tā vadībā.

“Jaunā valde nezina, ar ko nodarbojusies iepriekšējā valde, neviena valde ne par ko neatbild. Iepriekš ar jauno valdi vienojāmies par visu parādu atmaksu, bet iepriekšējais īpašnieks nomainīja valdi un izveidoja uzņēmumam jaunus kontus. Uzņēmuma iekšienē nav nekādas kārtības – izskatās, ka tur notikusi reideriska pārņemšana,” sprieda Brandavs.

Kā vēstīts, šogad jau vienu reizi e-talona tirdzniecība “Plus punkts” veikalos tika apturēta no 25.aprīļa līdz maija beigām, jo uzņēmums nebija atmaksājis SIA “Rīgas karte” naudu par pārdotajiem e-taloniem. No 22.aprīļa sadarbību ar “Plus punktu” uz laiku bija pārtraucis arī preses vairumtirdzniecības un piegādes uzņēmums SIA “Preses serviss”, jo tirgotājs ir ilgstoši kavējis maksājumus par piegādātajiem preses izdevumiem. Kavētās parādsaistības pārsniedza 190 000 latu, tomēr uzņēmums tās nosedza, un maija nogalē preses izdevumu piegāde “Plus punkta” veikaliem tika atjaunota.

Mēneša laikā gan uzņēmumam izdevās parādus samaksāt un atjaunot gan preses piegādi, gan e-talonu tirdzniecību.

Mazumtirgotāja SIA “Plus punkts” peļņa 2011.gadā pieaugusi 118,2 reizes, liecina “Firmas.lv” informācija. Uzņēmuma peļņa 2011.gadā bija 358 828 lati, bet 2010.gadā – 3035 lati. Savukārt “Plus punkta” apgrozījums 2011.gadā saruka par 4,7% – no 23,98 miljoniem latu 2010.gadā līdz 22,84 miljoniem latu 2011.gadā.

SIA “Plus punkts” dibināta 1996.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 1 572 594 lati.

LA.lv