×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
30. decembris, 2015
Drukāt

Prezidents un “Vienotība” vienojušies par valdības veidošanas kalendāru (7)

Foto: Valsts prezidenta kancelejaFoto: Valsts prezidenta kanceleja

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa tikšanās ar partijas "Vienotība" pārstāvjiem.

Valsts prezidents un partija “Vienotība” trešdien neoficiālas tikšanās laikā vienojušies par turpmāko valdības veidošanas kalendāru, aģentūrai BNS pavēstīja “Vienotības” ģenerālsekretārs Artis Kampars.

Prezidents partiju informējis, ka nākamā gada pirmajā nedēļā atradīsies atvaļinājumā, bet pirmās nedēļas nogalē viņš plāno iepazīties ar esošo situāciju valdības veidošanas jomā un tad arī informēt partijas par turpmākajiem soļiem.

Kampars un “Vienotības” priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa ar prezidentu apsprieduši arī iespējamos nākamā premjera amata kandidātus, taču pie konkrētiem secinājumiem nav nonākuši.

Aģentūra BNS ziņoja, ka koalīcijas partijām trešdien notiek neoficiālas sarunas ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni par valdības veidošanu.

Vējonis ar novērtējumu partiju līdzšinējiem valdības veidošanas centieniem varētu nākt klajā trešdien. Pēc Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas paziņojuma par demisiju 7.decembrī Vējonis par valdības veidošanu rīkoja sarunas ar visām Saeimā ievēlētajām partijām. Noslēdzot pirmās sarunas, prezidents partijām izteica aicinājumu ne vēlāk kā līdz šā gada beigām nākt klajā ar savu redzējumu valstij būtisku jautājumu risināšanā, kā arī piedāvāt premjera kandidātus un iespējamos koalīcijas modeļus.

Partijai “Vienotība” pagaidām ir viena premjera amata kandidāte – politiskā spēka līdere Solvita Āboltiņa. Savukārt pārējie koalīcijas partneri – Nacionālā apvienība un Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) vairākkārt pauduši savu nevēlēšanos atbalstīt Āboltiņu. Tāpat ZZS varētu izvirzīt savu premjera amata kandidātu – 12.Saeimas deputātu Māri Kučinski vai arī zemkopības ministru Jāni Dūklavu.

Tomēr pirmdien ZZS valdes un frakcijas kopsēdē nolēma ieturēt pauzi un savu premjera amata kandidātu vēl nenosaukt. ZZS līderis Augusts Brigmanis žurnālistiem pēc sēdes norādīja, ka šobrīd ir jāgaida un jāsaprot, ko darīs “Vienotība”, kā arī to, kāda izskatīsies jaunā koalīcija.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Viennozīmīgi ir skaidrs ka valsts nodevēju un migrantu uzņēmēju partijai Vienotībai ir jāpazūd beidzot vēstures mēslainē. Pilsoņu uzticības kredīts ir Vienotības pārtērēts un tautas pacietība izsmelta. Ja Vienotība nepratīsies tā beidzot tiks padzīta…

  2. Pulksteni, kalendāru vai elles mašīnu – tur nekas nesanāks. Pabiras vien palikušas. Pelavas un tukši salmi.

  3. Pretiigi skatiities uz to Brigmani,vinsh tik jauc gaisu. Prezidenta k-gs, buutu nosaucis premj.kandidaatu, EGILU LEVITU-buutu miers un Dievs! Tachu nee? ZZ ;mulljaajas,ar savu kandidatu, DUUKLAVS, vismaz izskats piemeerots, cita, tur nemaz nav!

  4. Bišķi dīvaini izskatās, proti, ja Wairai ir taisnība, ka Aboltiņa jau divreiz ir atteikusies no ministru prezidenta, tad kāds pamats šoreiz tā spītēties? Vienotībai vajadzētu veiklāk lemt. Ja citu iespēju nav, tad arī pārvēlēt visu partijas vadību. Neviens no viņiem jau nav kalts akmenī.

  5. Šadurski par premjeru!

  6. lai preziden†s un “Vieno†ība” vienojās kaut par valdības veidošanas pulksteni vai par valdības veidošanas barometru, šā kā tā “Vieno†ībai” skuju taka!

    • Tu gribi Wangas funkcijas pildīt? Ja nē, tad gan jau mācēsim izlemt bez scenaristiem un diriģentiem. Nu bet dabīgi, ja esi spējīgs pa cēnerim samaksāt katram kas nebalsos par Vienotību un to visu organizēt tad kā saka “cepuri nost”.

Draugiem Facebook Twitter Google+