×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
25. februāris, 2015
Drukāt

Piedalies konkursā un iegūsti 4000 eiro savam projektam!

puisi_plakats
Par projektu

Svarīgākais par 2015. gada konkursu "Sprīdis labākai dzīvei":
mērķauditorijas – bērni, seniori, pilsētvide,
konkurss notiks vienā kārtā,
projekta svarīgumu noteiks sabiedrības balsojums.

KONKURSA “SPRĪDIS 2015” NOLIKUMS

KONKURSA “SPRĪDIS 2015” PIETEIKUMA FORMA

Rietumu bankas Labdarības fonda (RBLF) un “Latvijas Avīzes” kopīgi rīkotais projektu konkurss “Sprīdis labākai dzīvei” aicina iesniegt projektus 2015. gada konkursam. Par paveikto un šā gada spēka pielikšanas punktiem stāsta RBLF valdes priekšsēdētāja INGA ŠĪNA.

– Ko domājat un jūtat, uzsākot konkursa “Sprīdis labākai dzīvei” 7. gadu?
– Domāju par to, cik auglīga ir izrādījusies pirms septiņiem gadiem Rietumu bankas vadītāju izteiktā un akcionāru atbalstītā doma par labdarības projektiem tām sabiedrības grupām, kas ir mazāk aizsargātas, un tām Latvijas vietām, kas ir tālāk no Rīgas, un kur atbalstu gūt ir grūtāk. Priecājos, ka interese par konkursu ik gadus aug augumā, ka projektu rakstītāji kļūst meistarīgāki savas idejas izteikšanā un pamatošanā. Projektus lasot, skaidri redzams, ka projektu autori jūt atbildību par līdzcilvēkiem un vidi, gan arī projekta veikšanu. Arvien vairāk saņemam ieceres, kuru īstenošanai ir apvienojušies vairāki spēki, piemēram, skola, pašvaldība, vietējie uzņēmēji.

Aizkustina, cik daudz pūļu savas ieceres popularizēšanai projekta veidotāji velta sabiedrības balsojuma laikā. Viņi uzrunā cilvēkus, raksta vietējā laikrakstā, izliek ziņojumus skolā, pašvaldības ēkā, rosās draugiem.lv, tā padarot projektu populārāku gan te, gan tautiešiem ārzemēs. Un ir jēga censties – tieši sabiedrības balsojums dod zaļo gaismu RBLF līdzekļu piešķiršanai. Esmu pateicīga projektu autoriem un īstenotājiem, atbalstītājiem un balsotājiem, esmu priecīga, ka konkurss palīdzējis arī mums, RBLF komandai, saprast sabiedrības vajadzības un ieraudzīt radošo garu daudzās no Rīgas tālās vietās. Priecājos arī par sadarbību ar “Latvijas Avīzi” – līderi avīžu lasītāju skaita ziņā – tātad vēsti par konkursu “Sprīdis labākai dzīvei” Latvijā sadzirdēs.

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

RBLF valdes priekšsēdētāja Inga Šīna.

– Kādas 2015. gada konkursa “Sprīdis labākai dzīvei” prioritātes?

– Šogad esam nolēmuši atbalstīt ieceres bērnu un senioru pašattīstībā, kā arī pilsētvides uzlabošanas idejas. Gribētos veicināt jaunradi, zinātni, izpēti, radošumu. Jau pagājušā gada konkursā bija vairāki šādi projekti. Aizrautīgie Aizkraukles novada ģimnāzijas pedagogi ir jau ar vienu kāju nākotnē, tālab saviem audzēkņiem vēlējās sarūpēt – “3D drukas iekārtu.” Nu trīsdimensiju druku laboratorijā apgūst arī interesenti no citām novada skolām. Kas to zina, varbūt jaunās tehnoloģijas kādam skolēnam dos iedvesmu savas uzņēmējdarbības sākšanai, katrā ziņā sajūtu, ka esi laikmetīgs cilvēks, noteikti. Pagājušajā gadā pilsētvides uzlabošanai ķērās klāt jēkabpilieši un neapdzīvotu namu sienas nu rotā košas lielformāta gleznas. Arī Krāslavā bijušā kinoteātra tukšās ailas nu rāda astoņas lielformāta fotogrāfijas no pilsētas senatnes.

KONKURSA “SPRĪDIS 2015” NOLIKUMS

KONKURSA “SPRĪDIS 2015” PIETEIKUMA FORMA

– “Sprīdis labākai dzīvei” ir tikai viens no RBLF projektu konkursiem. Sakiet, kādus projektus vēl šogad atbalstāt?

– Turpinām atbalstīt talantīgus mūzikas skolu audzēkņus, sadarbojoties ar Ineses Galantes fondu. Jauniem, apdāvinātiem bērniem būs gan iespēja sevi parādīt profesionāļiem, gan iegūt stipendiju un iespēju uzstāties koncertos. Arī šogad turpināsim baznīcu restaurāciju projektus. Sakrālo celtņu restaurācijai finansējumu esam atvēlējuši vienmēr, bet kopš 2012. gada rīkojam projektu konkursu kopā ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju, kura RBLF atbalsta piešķiršanai palīdz izvēlēties nozīmīgākās vai tehniski sliktākā stāvoklī esošas baznīcas, kam steidzami nepieciešama atjaunošana. Mūsu atbalsts un uzmanība joprojām būs pievērsta arī tiem, kam iet grūtāk, un kur vajag sniegt palīdzīgu roku – internātskolām, bērniem ar īpašām vajadzībām, labdarības virtuvēm. Katru gadu palīdzam izdot arī vairākas mākslinieciski un saturiski vērtīgas grāmatas, piešķiram finansējumu rotaļu un sporta laukumu ierīkošanai.

RBLF atbalstītie projekti no 2012 – 2014. gadam

spridis_projekti

2012. gads
1. Apkures sistēmas ierīkošana biedrības “Radošo domu un darba centrs “Svētelis”” (Jelgavā) telpās – 3604 balsis (5)
2. Liepājas centra pamatskolas sporta laukuma uzlabošana – 1734 balsis (1)
3. Būvdarbu pabeigšana krīzes centrā “Patvēruma māja” Beverīnas novadā – 906 balsis (9)
4. Jēkabpils pilsētas pašvaldības Kultūras pārvaldes projekts “Rakstu dzejoli pats” – bērnu dzejoļu grāmatas izdošana – 807 balsis (13)
5. Jaunu mūzikas instrumentu iegāde Cēsu 1. pamatskolas audzēkņu un orķestra dalībnieku apmācībai – 711 balsis (8)
6.Alūksnes novada vidusskolas mājturības un tehnoloģiju klases telpu renovācija – 553 balsis (10)

2013. gads
1. Rotaļu laukuma atjaunošana pie Jēkabpils Ģimenes atbalsta centra – 2029 balsis (13)
2. Latvijas bērnu un jauniešu diabēta biedrības izdotā grāmatiņa “Cucuriņa padomi. Dzīvo vesels ar diabētu”. Rīga – 1391 balsis (7)
3. Rotaļu laukums bērniem un rehabilitācijas parks nepilngadīgajām, topošajām un jaunajām māmiņām Ozolniekos – 1054 balsis (6)
4. Krotes Kronvaldu Ata pamatskolas (Priekules novads) aktu zāles remonts – 828 balsis (2)
5. Interaktīvās tāfeles un drukāto materiālu palielināšanas iekārtas iegāde Līvānu novada Jaunsilavas pamatskolā bērniem ar redzes traucējumiem – 752 balsis (15)
6. Kokapstrādes darbnīcas izveide Alūksnes novada vidusskolā palīdzēs zēniem apgūt kokapstrādes prasmes – 596 balsis (10)
7. Bērnu un jauniešu aktīvās atpūtas un sporta laukuma izveidošana Aknīstes vidusskolā – 581 balss (16)
8. Kuldīgas centra vidusskolas Dabas procesu pētniecības centra izveide – 568 balsis (3)

2014. gads
1. Lielformāta āra gleznu radīšana un izstādīšana Jēkabpils centrā – 1767 balsis (13)
2. Eksperimentālā centra izveide Jēkabpils bērnu un jauniešu centrā – 1376 balsis (13)
3. Ludzas novada bērnu un jauniešu centram – jauniešu LudzaTV projekta izveidošanai – 1191 balss (18)
4. Mūzikas iekārtu iegāde Salas pagasta Biržu Tautas namam – 521 balss (14)
5. Lielformāta fotogrāfiju uzstādīšana Krāslavas vēsturiskajā centrā – Biedrības Foto klubs Zibsnis projekts – 520 balsis (17)
6. Mazās deju zāles remonts Brocēnu kultūras namā – 465 balsis (4)
7. 3D drukāšanas laboratorija skolu jauniešiem – pirmais “Jauniešu tehniskā radošuma atbalsta centra” izveides posms Aizkraukles novada ģimnāzijā – 435 balsis (12)
8. Tehniskā aprīkojuma modernizēšana Latvijas biškopības vēstures muzejā – Vecbebru Profesionālajā un vispārizglītojošajā internātvidusskolā – 398 balsis (11)

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+