×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
27. oktobris, 2014
Drukāt

Provokatīvās franču mākslinieces Orlan izstādi ievadīs viņas lekcija

Ekrānšāviņš no Vimeo.comEkrānšāviņš no Vimeo.com

Nākamās nedēļas nogalē, 7. novembrī, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (DMDM) atklās izstādi “ORLAN – Francijas laikmetīgās mākslas ikona”, bet dienu pirms tam notiks provokatīvās franču mākslinieces publiskā lekcija, vēsta Latvijas Nacionāla mākslas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Natālija Sujunšalijeva.

Publiskā lekcija “ORLAN par ORLAN” notiks 6. novembrī plkst. 16 Latvijas Mākslas akadēmijas Lielajā aulā. Būdama laikmetīgās mākslas avangardā, ORLAN mērķtiecīgi nojauc tradicionālās orientācijas robežas, apvienojot klasisko mākslu un tehnoloģijas inovācijas, akadēmiskas vērtības un masu kultūras elementus, skaisto un neglīto, sievietes un vīrieša pasaules uztveri.

ORLAN personība arvien piesaista plašu masu mediju uzmanību, tieši caur šo publicitāti autore pauž savus dzīves principus, kas vērsti pret vardarbību, sieviešu diskrimināciju, maskulīno ideoloģiju, rasismu, ksenofobiju un citām mūsu pasaules “ļaunuma saknēm”.

Pasludinot savu ķermeni par mākslas instrumentu, ORLAN ir izveidojusi personīgās ikonogrāfijas universu, kas personificējas daudzajās autores daiļrades šķautnēs: spilgtās perfomance akcijās, fotogrāfijās, video darbos, instalācijās un multimediju projektos. Rīgā skatītāji varēs izsekot līdzi viņas neparastajiem meklējumiem vizuālās mākslas un kino transformācijās, kuru pamatā statiskais un kustīgais attēls, realitāte un fikcija, mākslinieka personības autonomijas glorifikācija un ironija par reklāmas pasaules mārketinga mašinērijas standartiem.

Svarīgs ilgtermiņa ieguldījums ir apgāda “Neputns” sadarbībā ar LNMM sagatavotais, bagātīgi ilustrētais katalogs latviešu, franču un angļu valodā, kas ļaus interesentiem iedziļināties un izprast ORLAN unikālo mākslu. Grāmatu paredzēts izplatīt ne tikai Latvijā, bet arī nozīmīgos Eiropas mākslas centros un muzejos, kas veicinās Latvijas atpazīstamību Eiropas kultūrkartē. Speciāli šim izdevumam rakstus sagatavojoši starptautiski atzīti laikmetīgās mākslas pētnieki.

Lekcijas apmeklējums ir bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+