Mobilā versija
+3.5°C
Mirdza, Žanete, Žanna
Trešdiena, 22. marts, 2017
30. jūlijs, 2014
Drukāt

Pusgadā mazumtirdzniecības apgrozījumam 3,8% pieaugums

Foto - LETAFoto - LETA

Šā gada pirmajos sešos mēnešos salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu mazumtirdzniecības apgrozījums pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās kopumā ir pieaudzis par 3,8%.

Par 4,6% ir palielinājies pārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms, bet nepārtikas preču mazumtirdzniecība pieaugusi par 3,2%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie dati.

Savukārt šā gada jūnijā salīdzinājumā ar attiecīgu mēnesi pirms gada kopējais mazumtirdzniecības apgrozījums pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem pieaudzis par 2,8%. Pārtikas preču grupā tas pieaudzis par 2,7%. Nepārtikas preču tirdzniecības apjoms palielinājies par 2,9%, tai skaitā autodegvielas mazumtirdzniecības apgrozījums – par 2%.

Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā kalendāra dienu ietekmi, salīdzinot ar pagājušā gada jūniju, ir pieaudzis par 2,5%.

Toties mēneša griezumā – salīdzinot kopējo mazumtirdzniecības apgrozījumu jūnijā ar maiju – ir kritums 0,4% apmērā. Pārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms sarucis par 1,8%, bet nepārtikas preču apgrozījums palielinājies par 0,4%.

Pievienot komentāru

Cerības par noietu Ķīnā gaist: Latviešiem neizdodas iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus (10)Vecajai Eiropai neizdevās iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus, tas nepadodas arī latviešiem
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (4)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Pasaule skaitļos. Kuri ir Eiropā pārdotākie auto?Amerikāņu koncerns "General Motors" nolēmis pārdot sev piederošo Eiropas auto zīmolu "Opel" (Lielbritānijā pazīstams arī kā "Vauxhall").
Draugiem Facebook Twitter Google+