×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
30. jūlijs, 2014
Drukāt

Pusgadā mazumtirdzniecības apgrozījumam 3,8% pieaugums

Foto - LETAFoto - LETA

Šā gada pirmajos sešos mēnešos salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu mazumtirdzniecības apgrozījums pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās kopumā ir pieaudzis par 3,8%.

Par 4,6% ir palielinājies pārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms, bet nepārtikas preču mazumtirdzniecība pieaugusi par 3,2%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie dati.

Savukārt šā gada jūnijā salīdzinājumā ar attiecīgu mēnesi pirms gada kopējais mazumtirdzniecības apgrozījums pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem pieaudzis par 2,8%. Pārtikas preču grupā tas pieaudzis par 2,7%. Nepārtikas preču tirdzniecības apjoms palielinājies par 2,9%, tai skaitā autodegvielas mazumtirdzniecības apgrozījums – par 2%.

Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā kalendāra dienu ietekmi, salīdzinot ar pagājušā gada jūniju, ir pieaudzis par 2,5%.

Toties mēneša griezumā – salīdzinot kopējo mazumtirdzniecības apgrozījumu jūnijā ar maiju – ir kritums 0,4% apmērā. Pārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms sarucis par 1,8%, bet nepārtikas preču apgrozījums palielinājies par 0,4%.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+