Mobilā versija
+7.3°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
30. jūlijs, 2014
Drukāt

Pusgadā mazumtirdzniecības apgrozījumam 3,8% pieaugums

Foto - LETAFoto - LETA

Šā gada pirmajos sešos mēnešos salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu mazumtirdzniecības apgrozījums pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās kopumā ir pieaudzis par 3,8%.

Par 4,6% ir palielinājies pārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms, bet nepārtikas preču mazumtirdzniecība pieaugusi par 3,2%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie dati.

Savukārt šā gada jūnijā salīdzinājumā ar attiecīgu mēnesi pirms gada kopējais mazumtirdzniecības apgrozījums pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem pieaudzis par 2,8%. Pārtikas preču grupā tas pieaudzis par 2,7%. Nepārtikas preču tirdzniecības apjoms palielinājies par 2,9%, tai skaitā autodegvielas mazumtirdzniecības apgrozījums – par 2%.

Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā kalendāra dienu ietekmi, salīdzinot ar pagājušā gada jūniju, ir pieaudzis par 2,5%.

Toties mēneša griezumā – salīdzinot kopējo mazumtirdzniecības apgrozījumu jūnijā ar maiju – ir kritums 0,4% apmērā. Pārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms sarucis par 1,8%, bet nepārtikas preču apgrozījums palielinājies par 0,4%.

Pievienot komentāru

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (10)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Plāno stingrākas prasības bezdarba pabalsta saņemšanai (14)Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā norisinājās plašas diskusijas par Labklājības ministrijas (LM) sagatavotajiem grozījumiem likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”, kas paredz
Draugiem Facebook Twitter Google+