Mobilā versija
Brīdinājums +0.5°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
30. jūlijs, 2014
Drukāt

Pusgadā mazumtirdzniecības apgrozījumam 3,8% pieaugums

Foto - LETAFoto - LETA

Šā gada pirmajos sešos mēnešos salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu mazumtirdzniecības apgrozījums pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās kopumā ir pieaudzis par 3,8%.

Par 4,6% ir palielinājies pārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms, bet nepārtikas preču mazumtirdzniecība pieaugusi par 3,2%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie dati.

Savukārt šā gada jūnijā salīdzinājumā ar attiecīgu mēnesi pirms gada kopējais mazumtirdzniecības apgrozījums pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem pieaudzis par 2,8%. Pārtikas preču grupā tas pieaudzis par 2,7%. Nepārtikas preču tirdzniecības apjoms palielinājies par 2,9%, tai skaitā autodegvielas mazumtirdzniecības apgrozījums – par 2%.

Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā kalendāra dienu ietekmi, salīdzinot ar pagājušā gada jūniju, ir pieaudzis par 2,5%.

Toties mēneša griezumā – salīdzinot kopējo mazumtirdzniecības apgrozījumu jūnijā ar maiju – ir kritums 0,4% apmērā. Pārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms sarucis par 1,8%, bet nepārtikas preču apgrozījums palielinājies par 0,4%.

Pievienot komentāru

Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+