×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
29. jūlijs, 2014
Drukāt

Putinam tuvu stāvoša persona paziņo, ka Eiropai tuvojas karš (71)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Kāda Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam tuvu stāvoša persona, britu laikraksta “Financial Times” lūgta komentēt Hāgas arbitrāžas tiesas spriedumu “Jukos” lietā, saskaņā ar kuru Krievijai ir jāmaksā 50 miljardu dolāru kompensācija bijušajiem “Jukos” akcionāriem, atbildēja, ka šobrīd šis lēmums nav svarīgs, jo Eiropai tuvojas karš.

Vakar Hāgas arbitrāžas tiesa lēma, ka Krievijai, kompensējot atsavināto īpašumu, jāizmaksā bijušajiem naftas uzņēmuma “Jukos” akcionāriem 50 miljardi dolāru. Krievijai ir desmit dienas laika, lai iesniegtu apelācijas prasību. Ja tas netiks izdarīts, tad, sākot ar nākamā gada 1. janvāri, Krievijai ir jāsāk izmaksāt kompensācijas “Jukos” akcionāriem. Ja maksājumi kavēsies, kompensācijas procenti augs, un tās apmērs aizvien palielināsies, norāda Krievijas mediji.

Kāda Putinam tuvu stāvoša persona gan norādījusi, ka šobrīd Krievijai daudz svarīgāki ir ģeopolitiskie satricinājumi. “Eiropai tuvojas karš. Vai tiešām jūs domājat, ka tas [Hāgas spriedums “Jukos” lietā] ir svarīgi?” britu laikrakstam “The Financial Times” atbildēja Kremļa amatpersona, kuras vārds gan netiek atklāts, kad tai tika lūgts komentēt, vai Krievija sniegs apelācijas prasību.

Kāds anonīms Krievijas miljardieris ziņu vietnei “InoPressa.ru” Hāgas tiesas spriedumu nosauca par “pareizu”. “Šāds spriedums bija jāpieņem, lai nekas tāds vairs neatkārtotos. Man nepatīk [“Jukos” bijušais vadītājs Mihails] Hodorkovskis, viņš izdarījis daudz sliktu lietu. Taču veids, kā pret viņu vērsās Krievijas varas struktūras, bija pilnīgi pretlikumīgs,” sacījis miljardieris, kurš nevēlējās atklāt savu vārdu.

Pievienot komentāru

Komentāri (71)

 1. A vot Vova KAPUT? Nu, lai PUT.
  Vai nu velti saucās – Putins.

  A MOŽ TĀ SĀDŽA,
  KO SAUC
  KVA-KVA
  MOZKVA
  AR PAPUTĒS.
  UZ LAIKU LAIKIEM.
  O BOŽE MOI, UZ LAIKU LAIKIEM

 2. 21. augusts nav tālu. Diena kad Pliutiņš gulēs beigts vēstures mēslainē.
  KAPUT uz visiem laikiem,
  Nabadziņš,
  Bet kāpēc maskaļī smird?

 3. tb un la ir latvijas ienaidnieki

 4. Nekas nebūs! Dombrovskis būs superpostenī un liks priekšā veiksmes stāstu.

 5. Ta vien skiet,kad vieni politiki vien seit komente..

 6. Es nākšu ātrāk, nekā jūs domājat, tāpēc, lūdzu, sagatavojiet savas dvēseles. Lūdzieties par dvēselēm, kas Mani varētu noliegt vai noraidīt Manu Dieva Žēlsirdības dāvanu

 7. Arī latviešu sarkanie strēlnieki 1919 gadā privatizēja daudz īpašumu Krievijā, tāpēc lūdzu kompensācijas. Latvieši tādiem Hodorkovskiem toreiz privatizēja visu.

 8. Lasu un brīnos! Raksts mēsls, komentētaji vēl lielāki mēsli, visi visu zin, nav pat ko dir*t pasūtīt!
  Jūs ar ASV un Krievijas valdniekiem pie viena galda sēdējāt, ka tik brīnišķīgi orientejaties situācijā?

 9. Vai kāds vēl atceras populāro Šlāgeri « Hotjat ļi russkije voijni ?» ? Sen nav dzirdēts !

 10. Smiekligi. Kamer bez lieciniekiem, visi lieli runataji, bet, kad jauznemas atbildibu par sacito, vardins un uzvardins aizmirsas. Ezeli 🙂

 11. Putlers ir iedzīts stūrī!80%krievu tautas ,atrodas šovinistiskā skurbulī no nekaunīgās Krimas ieņemšanas!Karš var izveidoties un neskatoties uz to ,ka šoreiz Krievija cietīs apsolūtu sagrāvi arī mums tas neko labu nesola….Karš ir ļoti briesmīga lieta,taču ir reize ,kad nepretošanās ir daudzkārt postošāka!

 12. Gribat mieru? Gatavojaties karam!
  Skumji, bet tā ir!

 13. Un arī, ja sāktos tas saucamais karš, krievi paši izgāstos, mums ir nato aizsardzība, paši vien dabūs pa sāvām pakaļam..

  • Puiši, meitenes un citi..man prieks, ka Jūs esat tik optimistiski, bet vai jūs zinat, ko nozīmē karš, un kādas sekas tas atstāj? Esmu savām acīm redzējis kara sekas, tāpēc, lūdzu neuztveriet to tik sekli!

  • Paši varbūt arī dabūs, bet uz svešas teritorijas. Pilnīgi noteikti NATO ar krieviem karos uz mūsu, Eiropas zemes, postot mūsu mājas un nogalinot mūsu civilos. 🙁

  • pa pakaļu, tad dabūs, bet bet šeit no drupām tik ātri jauna valsts nepacelsies – būs bomžatņiks un graustu kaudzes – vienīgi, ja slepeni šeit pierms kara savelkās nato atbalsts un līdz ko šie sper kāju pāri robežai, tā šiem tā iedod pa mici, ka kara zona pārceļās uz viņu teritoriju

  • kas ir nato tu zini ko mizeji

 14. Peisainie nāk ar jaunu asinspirti?

 15. Mūs tas neskars, jo mums joprojām ir Valdiņa veiksmes stāsts un galu galā – mēs esam diženi,vareni utt…

  • “Eiropai tuvojas karš”- lieliska atziņa! Krievijai, izņemot Kaļiņingradu, briesmas nedraud, jo atrodas
   Austrumeiropā un Āzijā! Latvijai arī briesmas nedraud, jo atrodas Austrumeiropā. Palicis ir neatbidēts jautājums: “Kas uzdāvinās karu Eiropai?” Tik devīga dāvinātāja nav, ir tikai solītāji.

  • Cik daudzi var būt tik stulbi ar saviem komentārien,kaut kādi puikas,kuri nezina kara postu,var tika tā rakstīt.

 16. Krievijai rokas mazliet par īsu,lai kautko tādu iesāktu!Tad jau cietīs arī tie viņu saucamie pilsoņi!Kā tad Putlers šaus uz savējiem,lai gan viņam svēts nav nekas!

  • Neesi tik naiva.Ja sāksies karš , Putinam pie vienas vietas būs savējie.Paskaties kartē , mēs esam pa vidu starp Krieviju un rietumiem.Man ir bērni un mazbērni un es par to uztraucos…..

   • Ļoti prātīgs spriedums un Jūs neesat vienīgā,cietīs jau parastā tauta ,ne jau augšas,tie būs savos bunkuros vai pavisam tālu,tālu tālu no Eiropas.

 17. Jā,ko tik neizdomās,lai novirzītu uzmanību no pašmāju problēmām un kārtējo reizi valdošajai varai “jāsabiedē” no “šausmīgā Kremļa”.Vienīgais jājamzirdzins,jo valsts problēmas risināt neprot.

 18. Šodien piešķīra Saeima mūsu bagātajai valstij vēl vienu brīvdienu pēc Dziesmu svētkiem. Tas nozīmē, ka esam stipri un bagāti-nevajag uztraukties par to, ka valsts kasē trūkst naudas, ka karo Ukrainā, ka bija jāatņem Murjāņu sporta skolai nauda, ka pensionāri knapi velk dzīvību un smagi slimiem nav naudas zālēm. Valstī viss ir kārtībā, ko te runāt par to, ka varētu Eiropā sākties karš?!

 19. Laikam jau pati Krievija gatavojas karam. Arī Krievijas un PSRS tapšanas vēsture rāda – tieši nemieru aizsegā vieglāk realizēt iekarošanas plānus. Vai no Krievijas varam sagaidīt aicinājumu tautiešiem iekļauties tās valsts sabiedrībā, kurā viņi dzīvo? Aiz veikli maskētas propagandas retorikas Krievija turpina bruņoties, nemeklē partnerību, bet gatavojas karam. Tā turpina cariskās Krievijas politiku, „kurai kalpoja milzīgais piespiedu aparāts, slepenie dienesti un ideoloģija – impērisms, monarhisms, pareizticīgums un nacionālais mesiānisms”. Arī boļševiku Krievijas galvenie instrumenti – divu dažādu standartu izmantošana, netiek aizmirsti, kurā „Vienas programmas un lozungi tika paredzēti darbībām valsts iekšienē… Pavisam citi lozungi, principi, programmas un mērķi tika sludināti, runājot ar valstu valdībām, starptautiskajām organizācijām, ietekmīgiem Rietumu cilvēkiem, demokrātisko pasauli”. Jau toreiz visu plānoja Maskavā, un šodien nekas nav mainījies. Krievija uzvedas nevis kā sadarbības partneris, bet gan kā pretinieks. Mērķis – neatkarīgo valstu un to teritoriju iekarošana un kolonizācija. Šos mērķus nosaka it kā t.s. „krievu pasaules” uzturēšanas vārdā nekas cits, kā Kremlis. Šīs idejas vārdā tiek uzturēta Piedņestras pašpasludinātā republika. Arī Doņeckas tautas republika ir kārtīga izkārtne nemiera uzturēšanai reģionā. Krievija tā arī līdz šim laikam nav iestājusies par kara pārtraukšanu un neaicina savus tautiešus nolikt ieročus. Tieši Krievija plāno sākt karu, jo tā jau sākusi izvietot uzbrukuma lidmašīnas Baltkrievijā pie Lietuvas robežas. Neaizmirsīsim, ka jau cariskās Krievijas patvalža vadoņi atzina, ka Krievija tapusi uz citu valstu iekarošanas un kolonizācijas pamata. „Krievija ir izveidota ar durkļu, nevis diplomātijas palīdzību,”1903.gadā Pleve sacīja imperatora padomei, ieteikdams „mazu uzvaras vainagotu karu” kā veidu, lai politiskos nemierus nogludinātu ar patriotisku eiforiju.”

 20. Ar zobenu nāksi,no zobena,kritīsi,kā bij ar Staļina draugu,no sākuma,hitleru..

 21. Jums to vajag ,es brīnos par cilvēku stulbumu !!!! Tik daudz nelaimju un bēdu pāri mūsu galvām ,bet vēl vajag !!!!!

 22. Vot, par šitādām baumām – viena tante teica, vajadzētu kādus 20000 eiriķu soda naudu !!!!!

  • Nozombētajai latvju tautai to vien vajag kā vēl palasīties šādus rakstiņus. Smieklīgi 🙂 Rokat pazemes bedres un pērkat konservus.

   • Ne tev vajadzēs konservu ne alas kur slēpties,nespēsi krustu pārmest,kad jau no tevis būs pāri palikuši tikai putekļi.

 23. Pasreizejais sataniskais iemiesojums bus pilnigi salausts un samalts mazos gabalinos, tikai tad krievu tauta vares sakt ceret uz brivu, godigu dzivi un pareja pasaule uz drosaku dzivosanu.

 24. es piekriitu tam ka krievijai pagaidaam kars nevajag.Bet asv 30milj paliidziba ukrainai? Taapat? Mecenatisms?

 25. kas atkal pa kārtējo- “viena tantiņa teica”. Kāpēc vēl nav izdomāti likumi par to, lai sodītu ziņu izplatītājus, kuru rīcībā nav nekādu faktu. Kāds kādam kaut ko ir teicis. Ko jūs visu laiku cilvēkliem pis… prātu?
  Jums kāds paprasīja lai uzturat spriedzīti starp Lv runājošiem un krievalodīgajiem? tāds ir jūsu aicinājums?

  • Atminos, ka brīdinājumu par kara darbību Ukrainā arī dēvēja par “viena tantiņa teica” un nu Krima anektēta, simtiem bojā gājušo, utt.

 26. Krievija ir neatkarīga valsts. Tai netika maksāti nodokļi. Jukos dabūja bietē. Kādi vēl tur 50 miljardi valsts izlaupītājiem??? Ko Hāgā pīpē ? Vai vienkārši ir uzlīduši bezkaunības kalngalā?

 27. ** tas raksta autors! Krievijai tagad jau nu vismazak vajag karu,ja ari karsh bus tad tikai Amerikai vienojoties ar Krieviju un sadalot no jauna teritorijas ,kas,kuram piederes!!!

 28. un mees mazaa valstina atkal lielvaru intrigaas? Mazliet vajag veesi apdomaat kas un kaa.

 29. jaa…taa jau ir tradicija.probleemu neizskatot vainu uzvelt krievijai.jo asv jau taa miermiiligaa.un tai jau nav savtigu intereshu

  • Nu zini,labāk pie Amerikas nevis pie Krievijas,jo mūsējie jau izbaudīja Sibīrijas labumus,bet tie kuri aizbēga uz Ameriku tie dzīvo bagāti,neviens nežēlojas,kad tur būtu bijis slikti,bet kad parāda tos Sibīrijas Latviešus,tad negribas skatīties uz tiem izmocītajiem cilvēkiem,ko ir izdarījis krievijas režīms un ko viņi ir pārdzīvojuši un kā tur merdēti badā.Krieviem tas nepatīk,jo Amerika redz cauri krievijas meliem un nāk ar pierādījumiem par viņu noziegumiem.

 30. Protams ka karš būs.eiropa uztaisīja iepriekšējo,tagad provocē uz nākošo.Loģisks iznākums ja nemāk nebāzties kur neprasa.

  • Nomaini smadzenes

  • Un tu busi pirma, kas pielaidis bikses, ja tads kars saksies. Ko var muldet. Atgadina 2012. pasaules galu.. nu visi ta gaidija, ta gaidija, pilns internets ar paregojumiem bija, neka aplauzas, tagad atkal jauni paregi, vesturnieki… kad vienreiz cilveki saks vispirs domat un pec tam runat!!!!!!!!!!!!!!!! Ko sesi, to plausi!!!!!!!!!!

 31. Tuvu stāvošais Anonīmais.A.? Dzert mazāk vajag vnk

 32. Protams, atkal “anonīmie” runā… Kārtējie safabricējumi jeb kāds baidās uzņemties atbildību, runajot zem sava vārda atklāti? Pilnīgi nekādas vērtības šādai “anonimitātei”…

  Lai atkal visu varētu novelt uz Krieviju…

  tiešām cilvēki tik akli un šīm “mīklainajām” apsūdzībām pret Krieviju, ko organizē ASV, tic..?

 33. normaala situaacija butu ukrainu sadaliit dienvidslaavijas variantaa.bet nee…gan amerikai,gan krievijai ir savas intereses.

  • Interesanti, kādas gan valstis varētu izveidot?! Ja Putins, runājot par Krimu, kā argumentu vienmēr pieminēja Bosniju, tad tas ir saprotams – demagogs zina kas jārunā, kaut arī apzinās, ka Krima un Bosnija nav salīdzināmas. Bosnija ir tagad neatkarīga valsts ar savu valodu un savu vēsturi, bet Krima tika vienkārši rupji iekarota un pievienota citai valstij. Tātad, es gribēju pateikt, ka nevar taču veidot atsevišķas valstis, kurām nav ne etniskās, ne teritoriālās, ne valodas pagātnes. Luganskas valsts, Doņeckas valsts, kuras tūlīt pasludinātu ”brīvprātīgu” pievienošanos Krievijai – vai to Jūs piedāvājat?

 34. Ta tik lai turpina,ar savam sankcijam un ta talak…..,visa eiropa asinis mirks…..!

 35. Ja sāksies karš, tad putins iesākumā būs jānošauj pirmais, ātri vien kariņš beigsies 🙂

  • da ne veciit,kars atri nebeigsies.tev laikam gadi kadi5 ne?tu vispar zini kas ir kars?idiota gabals…..ja bus kars ar krieviju,tad tas bus atom kars,idiots

 36. Raksta autor, J.Krēķi, es saprotu, ka naudiņu maksā par katru uzrakstīto vārdu, bet šī naudiņa būs par tautas biedēšanu ar “viena tante teica” : “Kāda Putinam tuvu stāvoša persona…, Kāds anonīms Krievijas miljardieris…”!
  Ja nav ko konkrētu rakstīt, tad tādas pļāpas labāk arī nerakstīt.

 37. Pasaulē ir pietiekami daudz oligarhu,kurie nav vajadzīgs visaptverošs karš.Viņus apmierina nelieli,lokāli kariņi,kuri neapdraud viņu fizisko esību.

 38. bet ukrainas armija ir sveeta? Jau decembrii vajadzeeja ukrainas probleemu risinaat!

 39. Viss uz to un iet,ka buus karsh,diemzheel… bet cilveece taa un nekaa nav iemaaciijusies kaa tikai karot….

 40. Nu, un, ka % augs ? Noteikti nemaksās, un viss!
  Interesanti, ko izdarīs – konfiscēs Krieviju ?

 41. 13 pasauli pārvaldošo ģimeņu varas tronis grīļojas. Naftas dolārs zaudē savu nozīmi, un tuvojas savam kolapsam. Lielo alkatīgo privāto centrālo banku netīrās mahinācijas tiek atklātas, daudzi baņķieri zaudē amatus,vai arī izdara “negaidītas pašnāvības”. No varas atkāpjas vairāki Eiropas valsuu karaļi, un Romas pāvests, domājams, ke te savu lomu spēlē viņiem un daudziem politiķiem un miljardieriem izvirzītās apsūdzības ne vien pedofilijā, bet arī rituālās bernu “medībās” un slepkavībās. . Anglijā atmaskota vairāk kā 600 personu – pedofilu banda, kurā piedalījušās arī augstas valstu amatpersonas. Tas, kas nokļūst meinstrīma masu informācijas līdzekļos, ir tikai redzamā aisberga virsotne, patiesība, domājams, ir daudzkārt briesmīgāka. Tāpēc patlaban “pasaules valdnieki” ir nokļuvuši sprukās, un lai nebūtu jāatbild par saviem noziegumiem pret cilvēci, neredz sev citu izeju, kā vien izraisīt III Pasaules karu. Tas tika darīts Sīrijā. Neizdevās. Tagad to dara Ukrainā ar Krievijas rokām, izmantojot provokāciju metodi un Putina impēriskās ambīcijas. Karš vienmēr ir ļāvis “pasaules valdniekiem” labi nopelnīt, finansējot abas karojošās puses, un noturēt varu, izmantojot principu “skaldi un valdi”. Par laimi, viņu nodomi šoreiz ir lemti neveiksmei, jo ir mainījusies situācija pasaulē. Šādiem rakstiem un paziņojumiem ir tikai viens mērķis – uzkurinār bailes un paniku, veicinot “pasaules vareno” kundzības mērķu sasniegšanu.

 42. Pilniba piekritu, ka bij jasuta Ukrainai militara palidziba, ieroču un militaras tehnikas forma.

 43. tikai naivs cilveks to nevar saprast!diemzel AAmerika un ES to negrib saprast!ekonomiskas sankcijas tiesi tas bus kas krieviju paatrinas sakt iebrukumu austrumukraina un talak pec Putina scenarija!pasazieru lidmaasina tika notriekta ar krievijas paveli!krievija redz ka tai kartejo reizi pakrata pirkstu!sen jau vajadzeja sutit realu militaro palidzibu krievijas algotnu iznicinasanai!

  • Ticiet man,kars ir pilnigi reals. Tas ir izdevigs gan ASV gan RUSSIA. Parak lieli paraadi shim valstiim. Un kars shis problemas atrisinaas.

Draugiem Facebook Twitter Google+