Mobilā versija
Brīdinājums +0.5°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
18. decembris, 2014
Drukāt

Putins: grūtības Krievijas ekonomikā beigsies ne vēlāk kā pēc diviem gadiem (2)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien prognozēja, ka grūtības Krievijas ekonomikā beigsies ne vēlāk kā pēc diviem gadiem.

“Mūsu ekonomika izkļūs no pašreizējās situācijas. Cik laika tam būs nepieciešams? Ja būs visnelabvēlīgākā apstākļu sakritība, domāju, ka gadi divi,” sacīja Putins ikgadējā lielajā gada noslēguma preses konferencē Maskavā.

Viņš teica, ka “turpmāka izaugsme un izkļūšana no pašreizējās situācijas ir neizbēgama vismaz divu iemeslu dēļ”.

“Pirmām kārtām, pasaules ekonomikas izaugsme turpināsies. Tempi samazinās, taču pieaugums noteikti saglabāsies. Ekonomika augs,” norādīja Krievijas prezidents.

“Ekonomikas konjunktūra mainīsies, bet līdz ar pasaules ekonomikas pieaugumu būs nepieciešami papildu energoresursi,” sacīja Putins.

“Taču šajā laikā, un par to jau es nešaubos, mums tomēr izdosies daudz paveikt no mūsu ekonomikas diversifikācijas viedokļa, jo dzīve pati spiedīs to darīt. Citādi vienkārši nebūs iespējams funkcionēt,” viņš piebilda.

Putins sacīja, ka Krievijas ekonomika adaptēsies pie zemām naftas cenām, taču neprognozēja, kad tas tas notiks.

“Tā vai citādi, ekonomika adaptēsies. Uz ko ir balstīts mans optimisms? Uz to, ka ekonomika neizbēgami pielāgosies dzīvei un darbam zemu energoresursu cenu apstākļos,” teica Krievijas prezidents.

“Bet cik ātri notiks šī pielāgošanās? Ja naftas cenas saglabāsies šodienas līmenī vai pat samazināsies – zemāk par sešdesmit, četrdesmit dolāriem vai patiesībā – cik vēlaties, vienkārši notiks ekonomikas strukturizācija,” skaidroja Putins.

“Cik ilgi tas notiks, ir grūti pateikt, taču, ka tā būs – tas ir neizbēgami,” piebilda Krievijas prezidents.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Johaidī – tavi priekšteči – kā Hruščovs – solīja ,ka tūdaļ dzīvošot komuņīzmā – bet TU – 2 gadus grūti būs – nu nevarēji kautko samelot?

  2. Мели Емеля! Твоя неделя.

Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+