×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
3. jūlijs, 2015
Drukāt

PVD lauku saimniecībās bieži atklāj nereģistrētas cūkas (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), apsekojot saimniecības Latvijā, bieži atklāj Lauksaimniecības datu centrā (LDC) nereģistrētas cūkas, aģentūrai BNS pastāstīja PVD Veterinārās uzraudzības departamenta direktore Kristīne Lamberga.

Viņa norādīja, ka PVD bieži atklāj cūkas, par kurām saimnieks nav ziņojis LDC, kas jādara divas reizes gadā. “Novietnes parasti ir reģistrētas LDC, bet par cūkām, it sevišķi, ja mēs runājam par tādām pāris cūku turēšanas vietām, joprojām ir populāri un tie skaitļi ir diezgan lieli, ka saimnieki vienkārši nepaziņo,” sacīja Lamberga.

Viņa piebilda, ka tādējādi PVD jāapmeklē arī saimniecības, kurās cūkas nav reģistrētas, lai pārliecinātos, vai tās tur netiek turētas. “Ja visas [cūkas] būtu reģistrētas, būtu labi – mēs aizbraucam tur, kur cūkas ir reģistrētas, pārbaudām un ar to rēķināmies. Tagad mums ir tā, ka ejam katrā mājā un pārbaudām. Tas mums ir liels resurss, kas, protams, noēd nodokļu maksātāju naudu arī budžetā, nenoliedzami,” atzina Labmberga.

PVD Veterinārās uzraudzības departamenta direktore piebilda, ka cūku reģistrācija ir vienkārša un nav dārga, taču daļa saimniecību to nedara dažādu iemeslu dēļ, piemēram, aizbildinoties ar birokrātiju, slinkuma dēļ vai tāpēc, ka cūkas tur sezonāli, pašu patēriņam un domā, ka tādējādi par tām nav jāziņo. Vienlaikus viņa uzsvēra, ka reģistrācija ir svarīga, jo saimniecība tikai par reģistrētām cūkm var saņem kompensāciju, ja tiek atklāts Āfrikas cūku mēris (ĀCM). “Ja būs slimība, saimnieki dabūs atpakaļ vismaz naudu, pretējā gadījumā, ja cūku nogalina vai tā nomirst no ĀCM, saimniekam nekas nepaliek, nav pat gaļas,” sacīja Lamberga.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka šogad pirmo reizi Latvijā mājas cūkām ir konstatēts ĀCM. Vīruss tika atklāts saimniecībā Daugavpils novada Dubnas pagastā. Tāpat ĀCM šogad Latvijā ir atklāts kopumā 291 meža cūkai 19 novadu 44 pagastos.

ĀCM ir bīstama, ļoti lipīga vīrusa izraisīta saslimšana cūku dzimtas dzīvniekiem. Dzīvnieku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks, tādēļ šīs slimības uzliesmojums dzīvnieku turētājiem rada lielus ekonomiskos zaudējumus. ĀCM nav bīstams cilvēkiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Pat vācu okupācijas laikā tā nedarīja, jo špek un eier visiem garšoja.
  Kāda gan kādam daļa kas ir manā privātīpašumā un ko es audzēju? Ķeriet tad, ja to nelikumīgi realizēju! Bai gie komunisti uzradušies!

 2. Eiroboļševisms ? Atbildēt

  Te jau sāk pēc boļševiku laikiem izskatīties – tad komisijas pa saimniecībām staigāja -lopiņus reģistrēja , dārzos kokus , krūmus un stādus uzskaitīja . Vai varbūt kādu jaunu nodokli perina ? Saprotams, ja tas ir nelegāls bizness , bet kāda daļa , ko cilvēki pašpatēriņam audzē ?

 3. Ļaujiet cilvēkiem dzīvot!

 4. tirai riebums pret gaulaiteru kas liek pat suni un cūku ** reģģistrēt – un bezjēga tērē valsts līdzekļus pa kaktiem kustoņus meklējot – liekulīgi raudot ka dārgi

  no tādiem likumiem un likumu uzraugiem nevienam labāk nepaliek – stulbumu nedrīkst atļaut uzsp[iest – tas ir tas pat kas piespiest īsta Dieva vietā elku pielūgt un elkam kakpot — Bauslība ir laba ja to pareizi lieto – pareizi lietota tā dod grēka atziņu – pretējā gadījuma tā ir lāsts

  Ja bauslība -tās taisnums un izsecināmās tiesības un brīvības no Dieva nak un tā ir neapšaubami taisna — tad cilvēku likums un tam sekojošaqis legisms- visdrīzāk ir tumšo viduslaijku tirāna gribas izpausmes vai pat noziedzīgas pavēles – ar tām padibenes valdnieku privilēģijas dabon – vienlaikus tiesības un brīvības normalajiem atņemot ..
  Jēzus atbrīvoja no bauslībasa lāsta – un mācīja likumus nevis farizejiski pildīt bet piepildīt – jo baulības pildīšana nevienu nepesta …

  Pat Pāvils raksta apm. tā … pat mežoņi ,kuriem likuma nav , kuri tāpēc paši sev ir likums ir Dievam patīkami ja tie dabiski dzīvodami piepilda likumu….

Draugiem Facebook Twitter Google+