×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
7. septembris, 2013
Drukāt

Rads atzīst savu sakāvi Austrālijas vēlēšanās

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Līdzšinējais Austrālijas premjerministrs Kevins Rads atzinis savu un viņa vadīto leiboristu sakāvi sestdien notikušajās parlamenta vēlēšanās, kā arī paziņojis, ka atkāpjas no partijas vadītāja amata.

“Pirms īsa brīža telefonēju Tonijam Ebotam, lai atzītu sakāvi šajās nacionālajās vēlēšanās,” uzstājoties partijas birojā Brisbenā, paziņoja Rads. “Kā Austrālijas premjerministrs es vēlu viņam visu to labāko augstajā šīs valsts premjerministra amatā.”

Kā liecina rezultāti, kas iegūti pēc 80% balsu saskaitīšanas, Ebota vadītā līdz šim opozīcijā bijusī konservatīvā liberāļu un nacionālistu alianse no 150 apakšnama deputātu vietām ieguvusi vismaz 88, kamēr leiboristi tikai 56.

Uzrunājot savus atbalstītājus Rads aicināja pēc vēlēšanu cīņas visiem atkal apvienoties.

“Lai kāda būtu mūsu politika, mēs visi pirmām kārtām esam austrālieši, un lietas, kas mūs vieno, ir spēcīgākas nekā tās, kas šķeļ, un tas liek pasaulei Austrāliju apbrīnot,” uzsvēra līdzšinējais premjers.

Viņš piebilda, ka vairs atkārtoti nekandidēs uz leiboristu līdera amatu, norādot, ka “Austrālijas tauta ir pelnījusi sākt ar jaunu vadību”.

Tikmēr Ebots paziņojis, ka viņš nodrošinās uzticamas un kompetentas valdības izveidi.

“Varu jums apstiprināt, ka Austrālijas valdība ir nomainījusies,” saviem sajūsminātajiem atbalstītājiem Sidnejā sacīja nākamais premjerministrs. “Tikai septīto reizi pēdējo 60 gadu laikā Austrālijas valdība ir mainījusies.”

“Tagad es gatavojos veidot valdību, kas ir kompetenta, kas ir uzticama un kas mērķtiecīgi un apņēmīgi, un metodiski ķersies pie mūsu solījumu pildīšanas,” piebilda Ebots.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+