×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
22. janvāris, 2015
Drukāt

Raiņa pasaulē iejūtas somu bīskape Irja Askola

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Bīskape Irja Askola.

Publicēta Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubilejai veltītās īsfilmu sērijas #domasspēks 3. epizode, kurā Raiņa aforismu interpretē Helsinku pirmā bīskape sieviete Irja Askola, portālam LA.lv pastāstīja Jura Podnieka studijas pārstāve Marta Kontiņa.

#domasspēks (#mindpower) ir projekts, kurā 29 īsfilmās sabiedrībā pazīstami cilvēki no visām Eiropas Savienības dalībvalstīm savā dzimtajā valodā lasa un savas kultūras tēlos ietērpj citātus no Raiņa un Aspazijas daiļrades. Projekts iekļauts Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē oficiālajā publiskās diplomātijas un kultūras programmā.

Projekta trešajā sērijā skatītāji tiek iepazīstināti ar Helsinku bīskapi Irju Askolu. Viņa ir pirmā sieviete bīskape Somijas Evaņģēliski Luteriskajā baznīcā un ir ieguvusi tautas mīlestību un popularitāti, pateicoties saviem liberālajiem uzskatiem – atbalstot viendzimuma laulības, cīnoties par sieviešu tiesībām, kā arī sociālo un rasu netaisnību.

Šajā īsfilmā Irja Askola un Aspazija (Eva Ikstena-Strapcāne) interpretē Raiņa aforismu, kas pierakstīts 1925. gada 2. aprīlī. Iekšējā izaugsme un tīrībā ir tā pamatideja.

Projekta #domasspēks ietvaros katru nedēļu jauns video tiek publicēts gan Latvijas prezidentūras oficiālajā tīmekļa vietnē EU2015.LV, gan sociālajos tīklos Youtube un Facebook. Nākamajā nedēļā #domasspēks skatītājus aizvedīs uz Lietuvu, kur Raiņa pavadīto laiku Paņevežu cietumā izspēlēs Lietuvas Nacionālā Drāmas teātra aktieri Tads Grīns un Toma Vaškevičūte.

Īsfilmas tiek veidotas Jura Podnieka studijā, režisors Olafs Okonovs, operators Aleksandrs Grebņevs. Raiņa un Aspazijas lomās Latvijā iejūtas populārais mūziķis Goran Gora un Latvijas Televīzijas kultūras ziņu vadītāja Eva Ikstena-Strapcāne.

Projektu atbalsta nacionālā aviokompānija airBaltic un Jūrmala – Raiņa un Aspazijas galvaspilsēta. Informatīvie atbalstītāji EP Informācijas birojs un Latvijas Institūts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+