Mobilā versija
+1.6°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
29. janvāris, 2016
Drukāt

Rets ieskats Francijas augstākās sabiedrības dzīvē: izsolīs Napoleona parakstītu līgumu

Foto: Lion Heart AutographsFoto: Lion Heart Autographs

Napoleons Bonaparts bija ne tikai izcils karavadonis un Francijas imperators, viņš bija arī kaislīgs mīlnieks. Neilgi pirms Valentīna dienas, 10. februārī, izsoļu nams “Lion Heart Autographs” plāno piedāvāt izsolē Napoleona un viņa pirmās sievas Žozefīnes parakstītu laulību līgumu, vēsta portāls Livescience.com.

Šis 1804. gada dokuments sastādīts par godu ģenerāļa Ogista Ilina un Marijas Zannas Luīzes Tjersonē kāzām. Tas ir viens no pirmajiem dokumentiem, ko Napoleons un Žozefīne parakstījuši kā Francijas imperators un imperatore, kā arī viens no ļoti nedaudzajiem dokumentiem ar Napoleona parakstu privātā valdījumā.

Līdz ar Francijas imperatoru pāri līgumu parakstījuši vairākas citas nozīmīgas personas – seši no Napoleona 18 maršaliem, divas karalienes un divi karaļi. Izsoļu nama pārstāvji norādījuši, ka šīs līgums piedāvā retu ieskatu karaliskajā sadzīvē”.

Tiek plānots, ka līgums tiks pārdots par vismaz 20 000 dolāriem (aptuveni 25 000 eiro). Paša Napoleona laulību līgums ar Žozefīni 2014. gadā tika pārdots par 437 500 eiro; to iegādājās privātais Vēstuļu un rokrakstu muzejs.

Napoleona un Žozefīnes mīlasstāsts ir labi dokumentēts. Nākusi no labām aprindām, Žozefīne iesaistījās vairākās mīlas dēkās ar politiski un militāri ietekmīgiem vīriešiem, pirms iepazinās ar Napoleonu. Sakars radīja skandāalu, jo Žozefīne bija sešus gadus vecāka par savu ietekmīgo mīlnieku, turklāt atraitne ar bērniem.

Neraugoties uz visu, abi apprecējās 1796. gada 9. martā, taču jau pēc dažām dienām karavadonis devās kaujā. Napoleons rakstīja Žozefīnei kaismīgas mīlas vēstules gan savu karagājienu laikā, gan arī vēlāk.

Ar laiku abu attiecības iedragāja gan baumas par Žozefīnes neuzticību, gan viņas nespēja dāvāt tobrīd jau imperatoram dēlu, tādēļ 1810. gadā Napoleons laulību šķīra un apprecēja Parmas hercogieni Mariju Luīzi, tomēr viņa pēdējie vārdi uz nāves gultas esot bijuši “Francija, armija, armijas vadonis, Žozefīne.”

Pievienot komentāru

Meja kļūs par pirmo ārvalstu līderi, kas tiksies ar TrampuLielbritānijas premjerministre Terēza Meja nākamnedēļ kļūs par pirmo ārvalstu līderi, kas tiksies ar jauno ASV prezidentu Donaldu Trampu pēc viņa inaugurācijas, sestdien paziņoja Baltā nama administrācija.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+