×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
18. septembris, 2014
Drukāt

Rēzeknes Zaļo pakalnu koris dodas koncerttūrē


Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rēzeknes Zaļo pakalnu korim kopā ar kora vadītāju Normundu Zušu tikko iznācis labāko dziesmu apkopojums diskā “Kalniem pāri”. Sākot no 25. septembra, koris dodas koncerttūrē pa Latviju… Skaņa, gaisma un kustība būs skatāma 11 koncertos.

Iepriekšējā koncerttūrē kora mērķis bija klausītājus iepazīstināt ar sevi kā ar dzīvē reāli eksistējošu kolektīvu, kas savus laurus plūcis ne tikai televīzijas šovā, bet tiešām spēj sevi pierādīt ar savu personību, sirsnību un vienkāršību. “Šī tūre ir pakārtota diska prezentācijai, paņemot visu labāko, kas mums ir bijis jau iepriekš, bet tajā pašā laikā sasaistīta ar jauno repertuāru, kas nav iekļauts diskā. Ideja ir tāda, ka koncerts tiks veidots kā viens priekšnesums, kur sasauksies populārā mūzika ar tautisko, tādā veidā parādot tās saknes, no kā mēs visi esam nākuši un ko mēs tagad darām. Skaņa, gaisma un kustība 11 koncertos ar emocionālu kāpinājumu. Mēs piedāvājam katram klausītājam, skatītājam kopā ar mums doties neaizmirstamā muzikālā ceļojumā, izdzīvot un izjust to kopā ar mums,” atklāj kora vadītājs Normunds Zušs.

Normunds atzīst, ka kora albums tapis ilgāk par gadu. “Bija vairāki momenti, kad diskam teju, teju bija jāiznāk saulītē, bet visu laiku kaut kas traucēja. Laikam jāsaka – labi, ka tā, bet līdz ar Pasaules koru olimpiādes noslēgumu bija pienācis īstais laiks jau gandrīz gatavo materiālu apkopot un laist tautiņās. Šis disks ir svarīgs gan visiem mums kā kopējs sevis apliecinājums, gan arī brīnišķīgs atskaites punkts tam, ko mēs visi kopā kā Rēzeknes Zaļo pakalnu koris esam paveikuši no brīža, kad kā pilnīgi nesaistīti cilvēki tikām savesti kopā,” smaidot teic Normunds.

Diska nosaukums nācis no Jāņa Aišpura dziesmas “Kalniem pāri”, kura iekļauta diskā. “Šī dziesma TV šovā bijā tā, kas mūs raksturoja. Jo principā mums negāja nemaz tik viegli, mēs saskārāmies gan ar kalniem, gan ar lejām. Bet, neskatoties uz visām neveiksmēm, mēs gājām “ar vienu vieglu soli” uz priekšu. Ja iedziļinās vairāk, tad katra cilvēka dzīve ir kā cīņa un tiekšanās sasniegt kārotās kalnu virsotnes. Galvenais ir nepadoties. Kā viens gudrs cilvēks ir teicis: “Vienmēr ej mērķa virzienā! Ja nevari paiet – rāpo! Ja nevari parāpot, tad vismaz apgulsties un skaties mērķa virzienā!””

Īpašs notikums korim šajā vasarā bija dalība Pasaules koru olimpiādē. Atceroties gatavošanos šim nozīmīgajam pasākumam, Normunds atklāj: “Gatavošanās Pasaules koru olimpiādei brīžiem bija smaga gan fiziski, gan arī morāli saspīlēta. Visiem mums bija jāziedo savs laiks, līdzekļi. Grūtākais bija tas, ka daudziem darbs un mācības bija jāpakārto mēģinājumiem, kuri notika gan svētdienās, gan darbdienās, gan Rīgā, gan Rēzeknē. Vēl līdz pēdējam mirklim nebija skaidrs, vai mēs dabūsim finansējumu tērpiem un šova mācīšanās izmaksām. Griežoties pēc finansiālā atbalsta pie Latvijas lieliem, bagātiem uzņēmumiem, palīdzības vietā saņēmu pieklājīgu noraidījumu un atteikšanu.” Taču Normundam un korim ir arī kam teikt lielu paldies. “Liels paldies jāsaka labiem draugiem – Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijai, Latgales vēstniecībai “Gors”, deju skolai “Dzirnas”, kas mums palīdzēja ar telpām. Paldies Rēzeknes novada pašvaldībai, mūsu burvīgajai horeogrāfei Vitai Bekmanei. Bet vislielākais paldies mūsu ģenerālsponsoriem “Skaistuma centram 24K”, ar kuru atbalstu mēs tikām gan pie tērpiem, gan arī pie visas nepieciešamās sagatavošanās,” teic Normunds un pie ieguvumiem vēl min: “Pēdējās nedēļas laikā pirms uzstāšanās, šķiet, ka mēs iepazinām viens otru no jauna, satuvinājāmies vēl vairāk nekā līdz šim un tiešām atbalstījām viens otru. Pēc zelta medaļas iegūšanas visiem acīs bija ierakstīts tikai viens – mēs nešķiramies, bet turpinām iet uz priekšu visi kopā. Tā nu, lūk, mēs jau esam gatavi jaunai koncerttūrei.”

Savukārt Normunds ar grupa “Galaktika” piedalās arī šlāgeraptaujā ar dziesmu “Atpakaļ ceļa nav”. Šoreiz kopā ar Ingrīdu Balodi, kas ir no Zaļā pakalnu kora. “Dziesma bija radusies pirms četriem gadiem un klusībā gulēja mana datora tālākajā nostūrī. Īsti tai nevarēju atrast pielietojumu,” atceras Normunds un piebilst: “Rēzeknes Zaļo pakalnu kora tapšana mani ir savedusi kopā ar ļoti daudziem labiem dziedātājiem un vienkārši labiem cilvēkiem. Ar daudziem no kora mēs jau veidojam sadarbību ne tikai kora un “Galaktikas” ietvaros. Ingrīda tiešām ir ļoti talantīga dziedātāja ar lirisku soprāna tembru. Galvenais, viņa arī vēlas dziedāt. Es domāju, ka pirmā mūsu kopdziesma noteikti nepaliks vienīgā.”

Varbūt noder!!


25. IX 19.00 Ādažu kultūras centrā

2. X 19.00 Kuldīgas kultūras centrā

9. X 19.00 Ogres kultūras centra Lielajā zālē

12. X 16.00 Talsu tautas namā

19. X 17.00 Koncertzālē “Rīga”

23. X Gulbenē

26. X. 15.00 Valmieras Kultūras centrā

6. XI 19.00 Jēkabpils tautas namā

30. XI Aizputē

10. I 19.00 CATA kultūras centrā Cēsīs

16. I 19.00 Latgales vēstniecībā “Gors”

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: no EUR 4 līdz 10

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+