×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
25. augusts, 2015
Drukāt

Rīgā apmācīs vecākus, kā pirmsskolas bērnam radīt saikni ar iekšējo būtību

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Ilustratīvs foto

Rīgas domes Labklājības departaments sadarbībā ar biedrību “Psiholoģijas un attīstības centrs “Mājas”” šā gada 7.septembrī sāks inovatīvu apmācību programmu pirmsskolas bērnu vecākiem, lai izglītotu par bērnu psiholoģisko un emocionālo attīstību pirmsskolas vecumā, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Labklājības departamenta Iedzīvotāju informēšanas nodaļas vadītāja Lita Brice.

Apmācību programmā, ko vadīs psiholoģe Ina Grasmane un mākslas terapeite Līga Ruttule, iekļautas psiholoģiski terapeitiskas metodes. Programma ir balstīta uz inovatīvu mīlestības pedagoģiju – pirmsskolas vecuma bērnu apmācīšanas un audzināšanas sistēmu, lai audzinātu izglītotu un radošu cilvēku, kurš dzīvo un attīstās saskaņā ar savu iekšējo būtību.
Katra no desmit nodarbībām tiks veltīta noteiktai tēmai, piemēram, satikšanās ar bērnu viņa jūtās un kopā pārdzīvojums, kas mazina sāpju varu pār bērna dzīvi; darbs ar bērnu bailēm un dusmām; bērna vainas sajūta un tās ietekme uz bērna dzīvi, kā arī citas tēmas.

Mūsdienās izglītības un tradicionālā audzināšanas sistēma var novirzīt bērnu no viņa iekšējā, patiesā “es” un viņa “patiesās būtības”. Reizēm gan vecāku audzināšanas metodes, gan tradicionālā izglītības sistēma izvirza prasības, kuru izpilde tiekot autoritatīvi pieprasīta. Bieži bērni savu izpildāmo darbību jēgu un prasības nespējot saskaņot ar iekšējo, vienreizējo būtību un talantiem. Tādēļ programmas idejas pamatu veido ideja par nepieciešamību atjaunot bērna saikni ar viņa iekšējo, radošo būtību, kas var palīdzēt arī bērniem, kuriem ir psiholoģiski un psihosomatiski traucējumi, skaidro programmas organizatori.

Lekciju nodrošina Rīgas domes Labklājības departaments, tādēļ bez maksas mācību programmu var apmeklēt rīdzinieki, kuru deklarētā dzīvesvieta ir Rīgā.

Programmā paredzētas desmit nodarbības, kas notiks pirmdienās no plkst.17.30 līdz 20.30 Vecrīgā, Klostera ielā 5/7, Svētās ģimenes mājā. Pieteikties var, aizpildot anketu vietnē “www.milestibasmaja.lv”. Papildu informācija pieejama pa tālruni 26 039 700.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+