×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.4°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
25. oktobris, 2016
Drukāt

Rīga atkal spēlē teātri: uz festivālu sabrauks astoņu valstu amatierteātri (1)

Publicitātes attēls.Publicitātes attēls.

Nedēļas nogalē, no 28. līdz 30. oktobrim rīdzinieki un visi teātra mīļi aicināti uz festivāla “Rīga spēlē teātri” izrādēm Dailes teātrī,

Festivāla programma, kurā iekļautas 13 izrādes, aptver plašu žanru spektru – no impresijas, pantomīmas, dejas un klasiskā teātra līdz radošiem eksperimentiem skatuves telpā. Festivālā piedalās amatierteātri no Bulgārijas, Polijas, Čehijas, Slovākijas, Igaunijas, Lietuvas, Baltkrievijas un Latvijas.

Piektdien, 28. oktobrī plkst. 18 Mazajā zālē festivālu atklās teātra grupa “Temps” (Bulgārija) ar nelielu impresiju par ilūzijām, pēc kurām tiecas cilvēki savā dzīvē. Plkst. 19 tai sekos mīma Mihaila Hehta (Čehija) monoizrāde – autora veidotas pantomīmiskas etīdes un stāsti, kas atraktīvi tiek pasniegtas caur humora prizmu, bet plkst. 20 Mazajā zālē Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” teātra studija “Haritas” piedāvās izrādi pēc Antona Čehova lugas “Trīs māsas” motīviem “Ja mēs to zinātu” režisores Daces Liepenieces režijā.

Sestdien, 29. oktobrī plkst. 13 festivāla izrāžu maratonu iesāks Latvijas Universitātes Studentu teātris ar izrādi, kas 2015. gadā kļuva gan par Rīgas amatierteātru festivāla laureātu, gan Latvijas amatierteātru skates “Gada izrāde 2015” fināla dalībnieku – Žana Anuija “Antigones” iestudējumu režisora Visvalža Klintsona režijā. Savukārt Dailes teātra Kamerzālē plkst. 15 teātra “Aurora” (Polija) izrādē “Pasaka par Čurļoni” būs iespēja izsekot izcilā lietuviešu mākslinieka un komponista Mikaloja Konstantīna Čurļoņa dzīvesstāstam, kas veidots dzejas teātra estētikā, izmantojot paša autora vēstules, dienasgrāmatas un memuārus, kā arī viņa komponēto mūziku. Izrāde lietuviešu valodā, tās režisore Jolanta Maļinovska- Vjaktere. Tai sekos teātra trupa “Mazie Cukurgraudi” no Slovākijas ar izrādi “Spēlējam Kareņinu” pēc Ļeva Tolstoja darba motīviem. Izrāde slovāku valodā un tās režisors Peters Luptovskis. Vakarā, plkst. 18 interesenti aicināti uz Igaunijas teātra “Taritu Tubateater” iestudējumu – Antona Čehova komēdijas “Jubileja” izrādi, kurā netrūkst jautrības, asprātīgu un negaidītu notikumu pavērsienu. Izrāde igauņu valodā, režisore Helle Keskūla. Savukārt plkst. 19 Mazajā zālē Lietuvas Kauņas Kamerteātris izrādīs Margaritas Dirā leģendāro darbu “Hirosima, mana mīla” – emocionālu stāstu par karu, nāvi un mīlestību, kas īpaši aktuāls arī šodien – situācijā, kad pasaule balansē uz kara robežas. Izrāde lietuviešu valodā un tās režisors Ramūns Abukevičs.

Festivāla noslēguma dienu 30. oktobrī plkst. 11 iesāks Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra “Mazā ģilde” bērnu un jauniešu teātra studija “Vinnijs” ar izrādi jauniešiem – Leldes Stumbres lugas “Ezers” iestudējumu, stāstot par kādu satikšanos, cerībām un ilgām. Režisores Inguna Gremze un Karīna Šišlo. Raiņa daiļrades cienītāji plkst. 12 aicināti uz teātra Mazo zāli, kur Baltkrievijas Kultūras un mākslas institūta Teātra mākslas katedras studenti no Minskas teātra studijas “7 Stāvs” izrādīs Raiņa lugas “Pūt vējiņi” iestudējumu. Izrāde baltkrievu valodā un tās režisore Zinaida Pasjutina. Plkst. 14 Mazajā zālē Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems” teātris “Piektais tramvajs” izrādīs Andra Grosa oriģināliestudējumu “Spogulīt, spogulīt, paskaties sevī” – izrādi par mums pašiem, par varu kā iznīcinošu spēku. Festivāla noslēgumā plkst. 15.30 teātra Mazajā zālē piedalīsies Bērnu un jauniešu centra “Rīgas Skolēnu pils” Kustību teātra izrāde “Lūk, tāds tas kantoris” – impresija par meiteņu sapņiem un princi baltā zirgā. Izrādes režisore Inga Raudinga.

Festivāla izrāžu izskaņā visus priecēs Nacionāla teātra aktrises Marijas Bērziņas un komponista Valda Zilvera muzikālā spēle “Es mīlu dzīvi skaisto!”

Bezmaksas ielūgumus uz visām izrādēm Dailes teātrī iespējams saņemt teātra kasē, festivāla programma ar iestudējumu anotācijām, informāciju par norises vietu un laiku atrodama interneta vietnē www.kultura.riga.lv.

Festivāla rīkotāji vēsta, ka atcelta iepriekš izsludinātā Viļņas Tango teātra dejas izrāde “Dos Por Cuatro”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. AMATIERI tikai PROFANĒ aktiera profesiju !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+