×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
6. jūlijs, 2012
Drukāt

Rīgā būs apskatāmi unikāli pirmskara britu “Rolls Royce” auto modeļi

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Nākamnedēļ, 10.jūlijā, no plkst.12 Rīgas Rātslaukumā būs apskatāmi 17 unikāli pirmskara periodā ražoti britu “Rolls Royce” auto modeļi, aģentūru LETA informēja Lielbritānijas vēstniecībā Latvijā.

Antīkie auto no Lielbritānijas uz Rīgu ir atceļojuši Ziemeļvalstu un Baltijas valstu tūrē, ko organizē britu auto klubs “The 20-Ghost Club” un kuras laikā tiks veikti 3000 kilometru. Vecākais auto modelis ir 1913.gada “Silver Ghost”.

Ar antīko auto modeļiem iepazīsies un to īpašniekus Rīgā sveiks Lielbritānijas vēstnieks Latvijā Endrjū Sopers un Rīgas domes pārstāvji.

“Esmu gandarīts, ka rīdziniekiem būs iespēja apskatīt šos unikālos auto modeļus. “Rolls Royce” ir viens no ievērojamākiem britu autoražošanas zīmoliem; tas ir kļuvis par izcilības paraugu savā nozarē. Arī šodien autoražošana Lielbritānijā turpina šo izcilības tradīciju – pie mums darbojas vairāk nekā 40 autoražotāju un 85% produkcijas tiek eksportēta uz vairāk nekā 100 pasaules valstīm,” saka Lielbritānijas vēstnieks Latvijā.

Lielbritānijā darbojas tādi starptautiski labi pazīstami zīmoli kā, piemēram, “Jaguar Land Rover”, “Aston Martin”, “Bentley”, “Ford”, “BMW MINI”, “Toyota”, “Nissan”, “Honda” un citi. Pēdējo divu gadu laikā autoražošanas nozarē Lielbritānijā ir ieguldīti vairāk nekā 5,5 miljardi mārciņu (4,81 miljards latu). Piemēram, “Jaguar Land Rover” investēti 2 miljardi mārciņu (1,75 miljardi latu) jaunā “Range Rover Evoque” ražotnē, radot vairāk nekā 3000 jaunu darbavietu. Latvijā vairākus Apvienotās Karalistes autoražotājus pārstāv “Inchcape BM Auto”.

Britu auto klubu “The 20-Ghost Club” dibināja 1949.gadā vairāki leģendāro “Rolls Royce Silver Ghost” auto īpašnieki, lai saglabātu šos pirms 1940.gada ražotos auto modeļus. Par kluba biedru var kļūt vienīgi pirms 1940.gada ražoto “Rolls Royce” īpašnieki. Ziemeļvalstu un Baltijas valstu tūres laikā plānots apceļot Dāniju, Zviedriju, Latviju, Igauniju un Somiju.

Mediji aplūkot “Rolls Royce” aicināti no plkst.12 līdz 12.30 pie Rīgas domes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+