Sports
Futbols

Rīgā pasniegs UEFA Izaugsmes balvas futbolā0


LFF prezidents Kaspars Gorkšs (no labās) un LFF ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks.
LFF prezidents Kaspars Gorkšs (no labās) un LFF ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks.
Foto: Paula Čurkste/LETA

Pirmoreiz Latvijas Futbola federācijas (LFF) vēsturē tai uzticēts uzņemt vienu no Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) ikgadējām apbalvošanas ceremonijām, jo oktobra beigās Rīgā tiks pasniegtas UEFA “Grow Awards” balvas, kuras saņem Eiropas futbola veiksmīgākie projekti un iniciatīvas vairākos segmentos.

Pasākumā pulcēsies visu 55 UEFA dalībvalstu attīstības un mārketinga vadītāji, kā arī ar UEFA saistīti starptautiski eksperti no biznesa vides, kā arī citas nacionālo federāciju un UEFA amatpersonas.

Latvija pirmoreiz izvēlēta par mājvietu UEFA Izaugsmes apbalvojumu ceremonijai.

Divu dienu garumā notiks pieredzes apmaiņas semināri, kuros tiks apspriestas izaugsmes un mārketinga tendences futbolā un sportā, kā arī prezentētas Eiropas labākās pēdējo gadu pieredzes un piemēri. Pasākuma kulminācijā notiks balvu pasniegšanas ceremonija, kurā tiks sumināti Eiropas mēroga veiksmīgākie projekti un iniciatīvas tādos segmentos kā futbola tēls, dalība futbolā, iesaiste futbolā, ienākumi no aktivitātēm un sieviešu futbola popularizēšana.

“Esam vienlaicīgi gan ārkārtīgi pagodināti un priecīgi par šādu iespēju, gan arī mazliet pārsteigti, ka mums ir izdevies tik īsā laikā atvest uz Latviju šāda mēroga pasākumu. Visupirms jau paši sev ar šo panākumu pierādām, ka Eiropas kontekstā mums – LFF un Latvijas futbolam – uzticas un mūs ciena,” paudis LFF ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks.

“Vēlamies gan sev, gan UEFA apliecināt, ka esam spējīgi tik apjomīgu un atbildīgu notikumu noorganizēt visaugstākajā līmenī, jo nākotnē gribam būt gatavi uzņemt arī vēl nozīmīgākus pasākumus. Arī valsts un pašvaldību līmenī gribam nodemonstrēt pievienoto vērtību, kādu iegūst Latvijas futbols no šādu iespēju saņemšanas,” bilda LFF ģenerālsekretārs.

UEFA “Grow” ir Eiropas centrālā futbola biznesa attīstības programma, kas konsultē un atbalsta visas UEFA dalībvalstis tām būtiskāko futbola attīstības projektu stiprināšanā. Reizi gadā īpašos semināros un apbalvošanas ceremonijā tiek apkopoti visas Eiropas labākie piemēri, apspriestas būtiskākās aktualitātes un prezentēti dažādi futbola federāciju stratēģiskie projekti.

Saistītie raksti

Šādas atzinības UEFA pasniedz kopš 2011. gada, un Rīgā notiks piektā izaugsmes apbalvojumu ceremonija. Iepriekš tās notikušas Parīzē, Romā, Portugāles pilsētā Kaškaišā un Atēnās.

Neatkarīgu ekspertu žūrija izskatījusi kopumā 106 pretendentu iesniegumus no 44 UEFA dalībvalstīm, bet balvu pretendentu vidū iekļauti trīs labākie pieteikumi katrā no piecām nominācijām.

LA.lv