×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
24. novembris, 2014
Drukāt

Rīgā sākas konference “Ebreji mainīgajā pasaulē”

Foto: ebrejumuzejs.lvFoto: ebrejumuzejs.lv

Izstāde semināra"Ebreji Latvijā: vēsture un piemiņa" laikā.

Pirmdienas, 24. novembra vakarā, Rīgas Ebreju kopienas namā sāksies 9. Starptautiskā konference “Ebreji mainīgajā pasaulē”, kas veltīta Latvijas ebreju kopienas atjaunošanas 25. gadadienai, informē Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomes izpilddirektore Gita Umanovska.

Konferenci oficiāli atklās plkst. 18. Tajā piedalīties valsts amatpersonas, diplomātiskais korpuss, vēsturnieki, muzeju darbinieki, studenti, NVO pārstāvji un citi interesenti.

Darbs turpināsies 25. novembrī no plkst. 11 līdz 15.

Konferencē ar priekšlasījumiem un diskusijās piedalīsies Latvijas, Vācijas, ASV, Kanādas un Krievijas pētnieki. Tiks izrunātas tēmas, kas saistītas ar Latvijas ebreju vēsturi 20. gadsimtā: Pirmais pasaules karš un to ietekmē uz ebreju kopienu, ebreju dalība Neatkarības karā, 1941. gada 14. jūnija deportācija, Holokausts, ebreju dzīve padomju režīma apstākļos, kopienas atjaunošana 1980. gadu beigās, ebreju ieguldījums Latvijas ekonomikā un kultūrā, kolektīvās atmiņas aspekti un citas tēmas. Savukārt apaļā galda dalībnieki dalīsies atmiņās par to, kādos apstākļos tika atjaunota ebreju kopiena Latvijā un apspriedīs kopienas dzīvi mūsdienās.

Uz konferences atklāšanas dienu tika sagatavota izstāde “Ebreji – Latvijas valsts apbalvojumu kavalieri”. Tā iepazīstinās ar vairāk par 80 ebrejiem, kas par sevišķiem nopelniem saņēma augstākos valsts apbalvojumus gan pirmajā Latvijas Republikā, gan mūsdienās. Konferences dalībniekus sagaida arī pirmā ekskluzīvā dokumentālās spēlfilmas par ebreju vēsturi Latvijā “No akmens pie akmens” demonstrēšana.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+