×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
23. novembris, 2015
Drukāt

Rīgas Austrumu slimnīcā ārsti glābj smagu politraumas pacientu ar daļēju aortas plīsumu

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca "Gaiļezers".

Aizvadītajā nedēļā Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā no Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas tika nogādāts 69 gadus vecs vīrietis ar smagu politraumu pēc kritiena no augstuma, informē slimnīcā.

Politrauma ir vairāku ķermeņa daļu un orgānu vienlaicīgs bojājums, visbiežāk šādas traumas rodas pēc ceļu satiksmes negadījumiem, kritieniem no augstuma vai citām augstas enerģijas traumām. Minētajam vīrietim tika konstatēti multipli krūšu kurvja orgānu bojājumi, tostarp aortas krūšu daļas atslāņošanās ar daļēju plīsumu, kas radīja nopietnu dzīvības apdraudējumu. Papildus tika konstatēti arī smagi plaušu, sirds un galvas smadzeņu sasitumi.

Nonākot Rīgas Austrumu slimnīcā, gūtās politraumas aprūpē tika iesaistīta multidisciplināra ārstu komanda – asinsvadu ķirurgi, reanimatologi, invazīvie radiologi, neiroķirurgi un ķirurgi – tika izlemts veikt neatliekamu operāciju. Plaša vaļēja ķirurģiska iejaukšanās šādos gadījumos vai nu tehniski nav iespējama, vai pacientam ir ļoti augsts mirstības risks. Līdz ar to tika pieņemts lēmums par mazinvazīvu aortas krūšu daļas rekonstrukciju caur cirkšņa artēriju, ievadot stenta protēzi. Pacients joprojām atrodas ārstu uzraudzībā, viņa stāvoklis ir stabils.

Šādas operācijas ārstiem prasa specifiskas iemaņas un aprīkojumu, kāds ir pieejams tikai universitātes slimnīcās, savukārt pacientam tās ir saudzējošākas ārstniecības metodes. Rīgas Austrumu slimnīca ir vienīgā vieta Latvijā, kur politraumas pacientiem tiek sniegta pilna spektra neatliekamā medicīniskā palīdzība – 2014. gadā slimnīcā nonāca 1330 politraumas pacientiem, bet šā gada nepilnos 11 mēnešos – 943.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+