×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
9. aprīlis, 2013
Drukāt

Rīgas dome groza pilsētas šā gada budžetu

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas dome (RD) otrdien pieņēma grozījumus šā gada budžetā, aģentūra BNS uzzināja domes sēdē. RD deputāti noteica, ka Rīgas pilsētas budžeta ieņēmumi būs 469,785 miljoni latu, bet izdevumi – 524,372 miljoni latu. Līdz ar to RD šā gada budžeta deficīts tiks palielināts par 57% un veidos 54,586 miljonus latu jeb 11,4% no pašvaldības ieņēmumiem.

Dome vienojās, ka budžeta ietvaros papildu līdzekļi tiks piešķirti pašvaldības policijai, Rīgas Brāļu kapu remontam, mācību grāmatu iegādei pilsētas skolām, Esplanādes apgaismojuma kapitālajam remontam, Lucavsalas un Daugavas promenādes labiekārtošanai, atalgojuma palielināšanai bāriņtiesas darbiniekiem un citiem nepieciešamiem izdevumiem.

Ar budžeta grozījumos piešķirtajiem līdzekļiem pašvaldības policistiem nodrošinās jaunu formastērpu iegādi 376 tūkstošu latu apmērā, kā arī par 11 vietām palielinās štata vietu skaitu, ņemot vērā, ka policija intensīvāk veic patrulēšanu Rīgas ielās. Līdzekļi tiks piešķirti arī videonovērošanas sistēmas izveidošanai Mežaparka teritorijā 64 tūkstošu latu apmērā.

Būtiski tika palielināts finansējumu mācību grāmatu iegādei Rīgas skolām – ja pašreiz uz katru skolēnu šim mērķim ir piešķirti 2,10 lati gadā, pēc grozījumiem tie būs vēl 10 latu katram skolēnam, kopā – 630 tūkstoši latu.

Domē arī uzsvēra, ka, ņemot vērā, ka Brīvības piemineklis un Rīgas Brāļu kapu ansamblis tiek uzturēts tikai par pašvaldības līdzekļiem un ziedojumiem, bet valsts atbalsts šiem Latvijas simboliem ir nepietiekams, Rīgas dome šogad pilnībā finansēs Brāļu kapu centrālā kapulauka celiņu atjaunošanu 230 tūkstošu latu apmērā, kā arī triju informatīvo plākšņu izgatavošanu no bronzas 19 tūkstošu latu apmērā, kas tiks novietotas pie Brīvības pieminekļa.

Savukārt turpinot Rīgas parku, skvēru un zaļo zonu sakārtošanas programmu, Esplanādes parkā tiks veikts apgaismojuma sistēmas kapitālais remonts par 299 tūkstošiem latu, labiekārtota Lucavsala un Daugavas promenāde, tam tērējot 250 tūkstošus latu.

Lai popularizētu Rīgu kā 2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsētu, papildu finansējumu 393 tūkstošu latu apmērā saņems arī nodibinājums “Rīgas Tūrisma attīstības birojs”. Par šiem līdzekļiem notiks Rīgas publicitātes kampaņas Lietuvā un Igaunijā, kā arī tiks atbalstīti buru kuģu regates “The Tall Ships” pasākumi, kas šovasar uz Rīgu atvedīs apmēram 90 buru kuģu no 17 valstīm. Plānots, ka regates pasākumus apmeklēs vairāk nekā 500 tūkstoši rīdzinieku un pilsētas viesu.

Savukārt investīciju programmā līdzekļi paredzēti izglītības iestāžu teritoriju labiekārtošanai 400 tūkstošu latu apmērā, mājokļu energoauditu veikšanai – 25 tūkstošu latu apmērā, tehniskās dokumentācijas izstrādei 12 tipveida daudzdzīvokļu māju renovācijai – 44 tūkstošu latu apmērā.

Lai attīstītu pilsētas 1.slimnīcu un nodrošinātu modernu tehnisko bāzi, šīs ārstniecības iestādes vajadzībām dome līdzfinansēs datortomogrāfa iegādi 270 tūkstošu latu apmērā.

Par 15% jau no maija paredzēts palielināt atalgojumu Rīgas bāriņtiesas vairāk nekā 100 darbiniekiem. Pašlaik bāriņtiesas darbinieku atalgojums ir zemāks par vidējo darba samaksu Rīgā, taču darba daudzums pastāvīgi pieaug.

Domes deputāti noraidīja opozīcijas deputātu priekšlikumus piešķirt papildu līdzekļus bezmaksas pusdienu nodrošināšanai skolēniem no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm, kurās ir trīs un vairāk bērnu, Latvijas Neredzīgo biedrības telpu attīstības vides pieejamības kritērijiem sociālās rehabilitācijas aktivitāšu veikšanas nodrošināšanai, kā arī noraidīja līdzekļu samazinājumu Rīgas atpazīstamības un investīciju piesaistīšanas programmai, pilsētas pasākumu noformējumam, publisko pasākumu informatīvajam nodrošinājumam.

Savukārt RD priekšsēdētāja Nila Ušakova un viņa vietnieka Andra Amerika priekšlikumu par papildu 218,9 tūkstošu latu piešķiršanu skolu direktoru vietnieku atalgojuma palielināšanai no šā gada maija deputāti atbalstīja.

RD “Vienotības” frakcijas deputāts Olafs Pulks pauda cerību, ka šis ir pēdējais balsojums, kas saistās ar Rīgas budžetu. “Šajā domes sasaukumā uzkrājumi ir sarukuši līdz 37 miljoniem. Šogad par uzņemtajām saistībām Rīgai ir jāmaksā 54 miljoni latu. Kas notiks, ja būs kāda ķibele. Mēs to esam norādījuši no reizes uz reizi,” teica Pulks.

RD “Vienotības” frakcijas deputāts Juris Viņķelis norādīja, ka budžets nav ne caurredzams, ne labs, kā arī tajā ir pārlieku liels budžeta deficīts.

Pašlaik Rīgas šā gada pašvaldības budžeta ieņēmumi ir noteikti 466,326 miljonu latu apmērā, bet izdevumi – 501,08 miljonu latu apmērā. Līdz ar to Rīgas pilsētas šā gada budžeta deficīts paredzēts 34,754 miljoni latu.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +17
Alūksne +17.6
Daugavpils +16.7
Saldus +17
Liepāja +15.6
Jelgava +17
Ventspils +11.4
Limbaži +17
Madona +17
Rēzekne +17
Draugiem Facebook Twitter Google+