×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
18. maijs, 2014
Drukāt

Rīgas ielās startējuši maratonisti

Foto-LETAFoto-LETA

Nordea Rīgas maratons.

Galvaspilsētas ielās ir startējuši pirmie “Nordea” Rīgas maratona dalībnieki – potenciālie pusmaratona un maratona distanču pieveicēji.

Kā aģentūru LETA informēja “Nordea” Rīgas maratona komunikācijas speciāliste Aija Liepiņa, maratonistiem un pusmaratonistiem starts tika dots 11.novembra krastmalā plkst.8.30. Tas aizritēja veiksmīgi, bez jebkādiem starpgadījumiem.

Savukārt plkst.12.30 distancē dosies desmit kilometru skrējēji, bet stundu vēlāk – piecu kilometru skrējēji.

Latvijā nozīmīgāko ikgadējo skriešanas sacensību distance šogad ietver Brīvības ielu, bet samazināts ir Krasta ielas posms, kā arī lemts par atteikšanos no skriešanas pa Dienvidu tiltu. Maratona laikā pilsētā ir noteikti ievērojami satiksmes ierobežojumi. No plkst.7.30 līdz 14.30 slēgta transportlīdzekļu satiksme maratona distanču maršrutos, kuri sākas un beidzas 11.novembra krastmalā.

Maratona skrējiens sākas 11.novembra krastmalā, un tā maršrutā iekļauta Eksporta iela, Hanzas iela, Pulkveža Brieža iela, Elizabetes iela, Krišjāņa Valdemāra iela, Vanšu tilts, Ķīpsalas iela, Zvejnieku iela, Enkura iela, Ogļu iela, Balasta dambis, Matrožu iela, Zvejnieku iela, Ķīpsalas iela, Krišjāņa Valdemāra iela, Vanšu tilts, apgriešanās pie Slokas ielas, Vanšu tilts, Krišjāņa Valdemāra iela, Zigfrīda Annas Meirovica bulvāris, Brīvības bulvāris, apgriešanās pie Stabu ielas, Brīvības bulvāris, Kaļķu iela, 11.novembra krastmala, Krasta iela, apgriešanās pie Ogres ielas, Krasta iela, 11.novembra krastmala, Eksporta iela, Hanzas iela, Skanstes iela, Zirņu iela, Vesetas iela, Mālpils iela, Skanstes iela, Hanzas iela, Pulkveža Brieža iela, Elizabetes iela, Krišjāņa Valdemāra iela, Vanšu tilts, Ķīpsalas iela, Zvejnieku iela, Enkura iela, Ogļu iela, Balasta dambis, Matrožu iela, Zvejnieku iela, Ķīpsalas iela, Krišjāņa Valdemāra iela, Vanšu tilts, apgriešanās pie Slokas ielas, Vanšu tilts, Krišjāņa Valdemāra iela, Zigfrīda Annas Meirovica bulvāris, Brīvības bulvāris, apgrieziens pie Stabu ielas, Brīvības bulvāris, Kaļķu iela. Skrējiena finišs ir paredzēts 11.novembra krastmalā.

“Nordea” Rīgas maratonā šogad piedalās vairāk nekā 23 000 dalībnieku no 65 pasaules valstīm. Dalībnieku skaits ir pārspējis pagājušā gada rādītājus, bet sacensībās startējošo ārzemju skrējēju skaits pieaudzis par 30%.

Sacensību laikā uz Elizabetes un Brīvības ielu krustojuma ir izvietota īpaša kultūras skatuve, uz kuras kāpj pašmāju slavenākie mūziķi. Visā Brīvības ielas garumā norisinās virkne citu mākslas priekšnesumu. Brīvības ielas kultūras kilometra programma iekļaujas Eiropas kultūras galvaspilsētas notikumu programmā.

“Nordea” Rīgas maratons risinās 24.reizi, bet trešo gadu pēc kārtas tas ieguvis Starptautiskās Vieglatlētikas savienības (IAAF) “Bronzas” kvalifikācijas zīmi, kas nozīmē, ka šis ir vienīgais maratons Ziemeļeiropā ar augstāko starptautisko kvalitātes novērtējumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+