×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
22. maijs, 2012
Drukāt

“Rīgas kausos” plāno startēt vairāki Latvijas labākie vieglatlēti

“Rīgas kausu” vieglatlētikas sacensības, kuras “Daugavas” stadionā norisināsies 5.jūnijā, plāno startēt vairāki Latvijas labākie vieglatlēti, otrdien notikušajā preses konferencē atklāja sacensību rīkotāji ‒ Latvijas Vieglatlētikas savienība (LVS) un Rīgas dome.

Sacensību direktore Ieva Zunda pastāstīja, ka dalību sacensībās apstiprinājuši jau vairāk nekā 100 sportistu no 15 valstīm, taču dalībnieku skaits un valstu pārstāvniecība vēl var mainīties, jo lielāka skaidrība par atbraukušajiem sportistiem būs dienu pirms sacīkstēm. “Rīgas kausi” tiks izcīnīti sešās disciplīnās ‒ šķēpmešanā sievietēm un vīriešiem, 100 metru barjerskrējienā sievietēm, 100 metru sprintā vīriešiem, tāllēkšanā sievietēm un lodes grūšanā vīriešiem, taču sacensību programmā būs arī citas disciplīnas, sacīja Zunda.

“Šīs disciplīnas izvēlējāmies, lai Latvijas sportisti labāk varētu sagatavoties sezonas atbildīgākajiem startiem ‒ Eiropas čempionātam un olimpiskajām spēlēm, cenšoties arī tikt pie šo sacensību normatīviem. “Rīgas kausos” piedalīsies pieci Latvijas rekordisti ‒ šķēpmetēja Madara Palameika, lodes grūdējs Māris Urtāns, sprinteris Ronalds Arājs, daudzcīņniece Aiga Grabuste un vidējo distanču skrējējs Dmitrijs Jurkevičs. Dalībnieku vidū būs arī pasaules junioru čempions Zigismunds Sirmais, Pekinas olimpisko spēļu sudraba medaļnieks Ainārs Kovals, kā arī daudzsološākie jaunās paaudzes pārstāvji ‒ Laura Ikauniece, Līna Mūze un Mārcis Štrobinders. Sacensībās būs iespēja redzēt arī Lietuvas, Paragvajas un Uzbekistānas rekordistus savās disciplīnās,” klāstīja sacensību direktore.

“Rīgas kausi” pirmo reizi ar šādu nosaukumu tika rīkoti 1962.gadā, tāpēc šogad sacensībām ir savdabīga jubileja, uzsvēra sacensību rīkotājas Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldes priekšniece Dina Vīksna. “Šogad sacensības kopā rīko Latvijas Vieglatlētikas savienība un Rīgas dome, un mēs ceram, ka “Rīgas kausi” iegūs otro elpu, par ko liecina arī lielas daļas Latvijas nākamo olimpiešu līdzdalība. Vieglatlētika ir sporta pamatu pamats, tāpēc Rīgai ir nepieciešamas šādas vērienīgas starptautiskas sacensības, kuras nekad nepazudīs no sporta notikumu kalendāra,” piebilda domes pārstāve.

LVS prezidents Guntis Zālītis, sakot, ka “Rīgas kausi” ir galvenais notikums Latvijas vieglatlētikas dzīvē, pateicās par Rīgas pašvaldības finansiālo atbalstu, jo savienībai vienai šāda līmeņa pasākumu noorganizēt ir ļoti grūti un tas nav arī LVS pamatpienākums. “Jaunā sadarbības forma ir atbilstoša pasaules un Eiropas paraugiem, kur šādas sacensības rīko klubi, pašvaldības vai īpaši izveidotas organizācijas, nevis federācijas. Cerams, ka būsim atraduši pareizo sadarbības formulu, kas darbosies ilgi,” teica LVS vadītājs un minēja, ka Latvijas vieglatlētiem jūnija sākumā gaidāmie “Rīgas kausi” būs vēl viena laba iespēja pacīnīties par sezonas galveno startu kvalifikācijas normatīviem. Zālītis sacīja, ka vairāki Latvijas vieglatlēti cīnās par olimpiskajām ceļazīmēm. “Šķēpmešanā sievietēm normatīvu cer izpildīt Līna Mūze un Sinta Ozoliņa, vīriešiem Ansis Brūns un Ainārs Kovals, tāllēkšanā vīriešiem Elvijs Misāns un Jānis Leitis. Tāpēc aicinu skatītājus uz stadionu, būs interesanti,” norādīja Zālītis.

Olimpisko normatīvu šķēpmešanā sievietēm izpildījusī Madara Palameika ir gandarīta, ka pēc gada pārtraukuma atkal varēs startēt Rīgā. “Man Rīgā vienmēr paticis sacensties, jo tieši “Rīgas kausos” sasniedzu savus pirmos lielos rezultātus. Prieks, ka šoreiz būšu Latvijā un startēšu, jo pērn tas neizdevās,” gandarīta bija Latvijas rekordiste.

Par uzvaru vieglatlēti varēs nopelnīt 500 eiro lielu naudas balvu.

Pirmo reizi “Rīgas kausos” notiks sacensības arī 100 metru skrējienā neredzīgiem sportistiem ar pavadoni un vājredzīgiem sportistiem. Tajās piedalīsies arī Latvijas atlēti ‒ Edgars Kļaviņš un Konstantīns Mešalkins, kuri ir izpildījuši A atlases normatīvu Londonas paraolimpiskajām spēlēm tāllēkšanā.

Organizatori cer, ka sacensību dienā stadionā labus rezultātus sasniegs ne tikai sportisti, bet arī skatītāji jutīsies komfortabli un ērti. Viņu ērtībām būs uzstādīts speciāls ekrāns, uz kura varēs sekot līdzi rezultātiem. Ieeja uz “Rīgas kausiem” tradicionāli pēdējiem gadiem būs bez maksas. Savukārt Rīgas domes pārstāve sacīja, ka tuvāko piecu gadu laikā Ziepniekkalnā varētu uzbūvēt jaunu sporta kompleksu, kurā būtu arī modernākajām prasībām atbilstošs vieglatlētikas stadions. Šim nolūkam pašvaldība jau ir rezervējusi zemes gabalu, bet projekta virzība ir atkarīga no Eiropas Savienības (ES) fondu naudas un valsts budžeta finansējuma piesaistīšanas iespējām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+