Mobilā versija
Brīdinājums +6.3°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
24. aprīlis, 2015
Drukāt

Rīgas Mākslas telpā atklās Borisa Bērziņa darbu izstādi (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rīgas mākslas telpā Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienā, 4.maijā, atklās latviešu gleznotāja Borisa Bērziņa darbu kolekciju izstādē “Boriss Bērziņš. 1930 – 2002. LNMM kolekcija”, aģentūru BNS informēja Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības pārstāve Kristīne Lipenite.

Izstādē līdz 12.jūnijam būs skatāmi gandrīz 300 darbi no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Borisa Bērziņa kolekcijas, un lielākā daļa no tiem eksponēti pirmo reizi.

“Pozitīvas ironijas piesātinātas kompozīcijas atklāj mākslinieka tēlaino domāšanu un netradicionālo pasaules redzējumu – tā ir dzīve ap mums, kuras centrā ir cilvēks kā mākslinieka nozīmīgākais intereses un izpētes avots,” izstādi raksturo Lipenite.

Savukārt 16.maijā Rīgas mākslas telpā norisināsies sarunas par izstādi ar tās kuratori Gundegu Cēberi, mākslinieku Kristianu Brekti, mākslas zinātnieci Laimu Slavu, veselības ministru un Borisa Bērziņa mākslas darbu kolekcionāru Gunti Belēviču.

Bērziņš (1930 – 2002) ir viens no redzamākajiem pārstāvjiem Latvijas 20.gadsimta otrajā pusē. Saskaņā ar gleznotāja testamentu, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs saņēmis mantojumā viņa radošo darbu kolekciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. beidzot- izcila klasika—-luk ko vajadzeja izstadit VENECIJA—–

VNĪ: Tabakas fabrikas pielāgošana JRT vajadzībām par 95% pabeigtaBijušās Tabakas fabrikas ēkas Miera ielā 58A, Rīgā pielāgošanas darbos Jaunā Rīgas teātra (JRT) vajadzībām būvnieks SIA "Abora" aprīlī ir pabeidzis 95% plānoto iekšdarbu, turpinās darbi pie fasādes siltināšanas un apkārtējās teritorijas iekārtošanas.
Draugiem Facebook Twitter Google+