Kultūra
Mūzika

Mārtiņš Brauns, kādu daudzi viņu nav redzējuši 1

Mūzika pasaka to, ko nevar vārdos izteikt. Vārdi reizēm dod impulsu mūzikai. Ar mūziku teksts ir jāatslēdz, nevis jāilustrē. Bet ir arī tādi teksti, kam to atslēdziņu nespēju atrast. Jānim Peteram krājumā “Nakts pēc tautas dziesmas” ir dzejolis “Es tevi mīlu”, ļoti garš, un šie trīs nodrāztie vārdi šajā dzejolī tik burvīgi izskan… Es ļoti gribēju uzrakstīt dziesmu, bet nevarēju, ilgi mocījos, un tad pēkšņi izrādījās, ka Niks to ir izdarījis. Tāpēc koncertā Nacionālajā teātrī, kur skanēs tikai manas dziesmas, par godu manai labajai rokai – es Niku par draugu nesaukšu, saukšu par cīņu biedru un labo roku – skanēs šis viņa gabals. Būs orķestris, koris un solo balss, ko turam noslēpumā. Foto – Anda Krauze

MĀRTIŅŠ BRAUNS jubilejas nesvin. Nav šajā faktā mana nopelna, viņš saka. Un, brīdi padomājis, piebilst: aizbraucu tajā dienā uz kapiem saviem vecākiem puķīti nolikt, tas ir viņu, nevis mans nopelns. Un vēl arī augstākā spēka nopelns. Manis paša ir tikai tas, cik es esmu bijis čakls un godīgs paņemt to, kas man dots.

Kad saku, ka šoreiz gribam veidot bilžu stāstu, Mārtiņš brīdina, ka visas bildes esot atdotas vieglas uzvedības sievietēm un žurnālistiem. Lai es skatoties pati, vai albumos un kastēs vēl kas ir atlicis. Tad nu skatos un ļauju Mārtiņam komentēt.

 

Galerijas nosaukums

 

Uzziņa

Mārtiņš Brauns, komponists.

Dzimis 1951. gada 17. septembrī Rīgā.

Vairākkārt atzīts par gada labāko teātra komponistu Latvijā, septiņas reizes par mūziku kinofilmām saņēmis “Lielā Kristapa” balvu.

Uzziņa

Tūre “Darbi un nedarbi” Latvijā:

26. novembrī pulksten 19 Vidzemes koncertzālē “Cēsis”,

29. novembrī pulksten 19 Rīgā Mūzikas namā “Daile”,

2. decembrī pulksten 19 Rēzeknē Latgales vēstniecībā “Gors”,

4. decembrī pulksten 18 Alūksnes kultūras centrā,

9. decembrī pulksten 18 Ādažu kultūras centrā.

“Ej, skrej, steidzies, bīsties nokavēt, visu vajag spēt, visu vajag spēt!”

Saistītie raksti
LA.lv