Dabā
Zaļā dzīvošana

Kauguros suns nokož ronēnu0


Vakarbuļļos atrasts ronēns
Vakarbuļļos atrasts ronēns
FOTO: DAP

Pēdējo dienu laikā Dabas aizsardzības pārvalde saņem arvien vairāk aculiecinieku zvanu par piejūrā cilvēku nepieskatītiem suņiem, kas mēģina kaitēt roņu mazuļiem – tos biedējot ar riešanu vai pat ievainojot.

Suņa kodumu dēļ aprāvusies arī viena Rīgas Zoodārzā nogādātā ronēna dzīvība.

“Tādēļ aicinām brīvdienās, baudot pastaigas pludmalē, suņus nelaist brīvsolī, bet turēt pie pavadas. Tā tiks pasargāti gan no jūras sildīties izlīdušie un bieži vien novārgušie ronēni, gan paši mājas mīluļi un to saimnieki,” aicina pārvaldes speciālisti

Patlaban Rīgas Zoodārzā nogādāti pieci novārguši vai ievainoti ronēni.

Viens pogainais ronēns atceļojis no Igaunijas, savukārt četrus pelēko roņu mazuļus zoodārzā nogādājuši DAP speciālisti no Latvijas piekrastes pludmalēm.

Divi novārguši ronēni atvesti no Vidzemes puses – Saulkrastiem un Laučiem, viens – ar suņa koduma pazīmēm – no Jūrmalas, Kauguriem, savukārt pēdējais ronēns šajā ceturtdienā, novārdzis un ievainots, zoodārzā nogādāts no Vakarbuļļiem.

Četri no ronēniem patlaban atrodas zoodārza speciālistu aprūpē. Lai gan tie vēl arvien atrodas karantīnas apstākļos, un nav zināms, vai to stāvoklis un brūces ļaus viņiem izaugt lieliem, tomēr tie pamazām atkopjas – pelēkie ronēni maina savu balto pūku kažoku uz pieaugušajiem roņiem raksturīgo pelēko, zoodārza speciālistu vadībā iepazīst zivis un mācās tās ēst. No laba prāta gan vēl tas nesanāk.

Diemžēl Kauguros atrasto ronēnu glābt neizdevās. Ronēns atrasts un zoodārzā nogādāts ar acīmredzamām suņa kodumu atstātām, pūžņot sākušām brūcēm galvā. Ievainojumi bija tik dziļi un dzīvībai bīstami, ka speciālistiem nācās pārtraukt dzīvnieka mokas, to iemidzinot.

Arī pēdējo Zoodārzā atvesto ronēnu no Vakarbuļļiem, kuru, ievainotu rejoša, nepieskatīta suņa sabiedrībā, pamanīja kāds aculiecinieks, varēja sagaidīt līdzīgs liktenis.

Līdz DAP ekspertu ierašanās brīdim tas, novārdzis un, iespējams, no kāda ledus gabala savainots, bija slēpies mežā, kur bija nonācis cerībā paslēpties no uzglūnošajām briesmām.

LA.lv