×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
10. jūnijs, 2015
Drukāt

Rugājos notriektajai ķēvei varētu veikt Latvijā nebijušu operāciju – uzlikt protēzi (5)

Foto - kadrs no video, skaties.lvFoto - kadrs no video, skaties.lv

Rugāju novadā notriektajai ķēvei, kurai stipri sadragāta priekškāja, varētu veikt Latvijā nebijušu operāciju – uzlikt protēzi, trešdien ziņoja LNT raidījums “900 sekundes”.

Pēc notriekšanas ķēve Maira diennakti bija uz lauka gaidījusi palīdzību. Tagad viņa aizvesta uz 330 kilometrus attālo Ozolnieku novadu, kur atrodas dzīvnieku aizsardzības biedrības aprūpē.

Latvijas veterinārārstu ieteikums bija dzīvnieku iemidzināt, taču ārzemju kolēģiem ir cits viedoklis. “Zirgi uz trīs kājām nedzīvo. Bet, ņemot vērā to, ka ir iespējams uzlikt protēzi, ir pieslēgušies dvetārsti no Vācijas, kuri ir ar mieru atbraukt uz Latviju, lai varētu veikt Mairai operāciju,” raidījumam stāstīja dzīvnieku aizsardzības biedrības “Ķepu-ķepā” aktīviste Gundega Bidere.

Veterinārārsts no Vācijas atbrauks pēc divām nedēļām. Tikmēr biedrības aktīvisti lūdz atsaukties tos speciālistus, kuri var ieteikt, kā uztaisīt zirgam protēzi.

Viņa minēja, ka cilvēku atsaucība, palīdzot Mairai atveseļoties, ir milzīga. Saziedoti jau 3500 eiro. Tiesa, ja vajadzēs veikt operāciju, ar šo naudu nepietiks, būs vajadzīga krietni lielāka summa.

Sociālajos tīklos ķēvītei Mairai palīdzību sāka piedāvāt īpaši pēc tam, kad uzzināja, ka zirgs diennakti nogulējis uz ceļa pēc notriekšanas un pat policisti nebija spējuši palīdzēt.

Dzīvnieku aizsardzības biedrībā “Ķepu-ķepā” četru gadu laikā no nepareizas turēšanas ir izglābti desmit zirgi.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Maira pati grib dzīvot.Un ja ir vēlme un iespejas,nav attaisnojuma eitanazēt zirgu.

    • Līga, CIK Jūs personīgi esat gatava ziedot šim pasākumam, lai zirgs varētu pilnvērtīgi dzīvot (neskaitot operācijas izdevumus, kas arī rakstāmi ar daudzām nullēm). Zirgs būs īpaši kopjams un nebūs darba zirgs. Tam vajadzēs lielu naudu. Jūs personīgi, Jūs – cik dosiet, lai tas būtu kaut mazliet ilglaicīgi?
      Vai sitat plaukstiņas un gaidāt no citiem?

  2. Ja maksās, tad atbrauks palīgi arī no mēness. Jautājums tikai, vai tā nav zirga spīdzināšana, ja visi veti un zirgu speciālisti saka, ka normālu dzīivi bez īpašas un dārgas aprūpes zirgam nav iespējams nodrošināt? Kas maksās, ja tām dāmām pas”am naudas nav? Tagad gozēsies slavas saulītē, bet dzīvniekam būs jāmokās? Vai viņas vispār spēj kaut vai pabarot visus, ko savākušas? Dzīvniekiem ēst vajag katru dienu, tā ir nauda, nauda, nauda.

  3. Lūdzu sakiet, kur var ziedot?!

  4. Dievs uzklausījis Mairiņa dzīvos !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+