Latvijā
Politika

Saeima izveido izmeklēšanas komisiju par OIK1


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Evija Trifanova

Saeima ceturtdien, 23.maijā, pieņēma lēmumu par Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisijas “Par OIK atbalsta ieviešanas mērķiem, ietekmi, kritērijiem atbalsta saņemšanai, atbalsta intensitāti, Eiropas Komisijas 2017.gada 24.aprīļa lēmumu lietā SA.43140 (2015/NN) un par nodarīto kaitējumu un tiesību aizsardzības institūciju rīcību” izveidi.

Komisija izveidota uz sešiem mēnešiem pēc 34 deputātu pieprasījuma.

Saeimas Prezidija un Frakciju padome ceturtdien vienojās, ka katra frakcija darbam komisijā deleģē vienu savu locekli. Pārstāvji jāpiesaka līdz 30.maijam.

Satversme noteic, ka Saeimai jāieceļ noteiktiem gadījumiem parlamentāriskas izmeklēšanas komisijas, ja to pieprasa ne mazāk kā viena trešā daļa Saeimas locekļu.

Saskaņā ar Saeimas Kārtības rulli parlamentārās izmeklēšanas komisijai ir tiesības atbilstoši tam noteiktajam uzdevumam uzaicināt un uzklausīt jebkuru personu, tajā skaitā arī privātpersonu, un, ja nepieciešams, pieaicinot lietpratējus, izdarīt revīzijas valdības, pašvaldību un privātajās iestādēs un uzņēmumos, ja privātās iestādes un uzņēmumi tieši vai netieši saņem valsts pabalstus, kredītus vai pasūtījumus vai piedalās valsts vai pašvaldību īpašuma privatizācijā.

Skatieties TV3 Ziņu sižetu, ko saka Saeimas deputāti un kā vērtē komisijas lietderību.

LA.lv