Sports
Citi sporta veidi

Sagans triumfē trešo gadu pēc kārtas, Saramotins piektajā desmitā 16

Aleksejs Saramotins

Slovākijas šosejas riteņbraucējs Peters Sagans svētdien Norvēģijā jau trešo reizi pēc kārtas kļuva par pasaules čempionu grupas braucienā, kamēr Latvijas pārstāvis Aleksejs Saramotins izcīnīja 44.vietu.

Pasaules čempionāta grupas braucienā dalībniekiem bija jāveic 267,5 kilometrus gara distance. Lai arī sacensību laikā bija pāris izrāvieni, peletons pārāk tālu neatpalika un uzvarētājs izšķīrās sprinta finišā, kur dramatisku uzvaru guva Sagans.

Līdz ar to slovāks jau trešo gadu pēc kārtas kļuvis par pasaules čempionu. Viņš kļuvis par piekto riteņbraucēju vēsturē, kurš grupas braucienā spējis uzvarēt vismaz trīs reizes.

Tiesa, trīs gadus pēc kārtas iepriekš to nebija spējis paveikt neviens sportists.

Sagans finišā apsteidza pazīstamo norvēģi Aleksandru Kristofu, kamēr uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena bija austrālietis Maikls Metjūss.

Noslēgumā Sagans šo uzvaru veltīja traģiski bojāgājušajam itāļu sportistam Mikēlem Skarponi, kurš pavasarī gāja bojā ceļu satiksmes negadījumā.

“Vēlos šo uzvaru veltīt Skarponi, jo rītdien būtu viņa dzimšanas diena. Man ir žēl, vēlu visu to labāko viņa ģimenei,” pēc finiša sacīja Sagans. “Tāpat šo panākumu veltu savai sievai, viņa ir bērna gaidībās. Ir ļoti patīkami sezonu noslēgt šādi.”

Tikmēr Saramotins, kurš sacensību laikā teju visu laiku turējās peletonā, sacensības noslēdza 44.vietā, no uzvarētāja atpalikdams par divām minūtēm un 32 sekundēm.

Pasaules čempionātā piedalījās arī šī gada Latvijas čempions grupas braucienā Krists Neilands, tomēr viņš distances noslēgumā atpalika no peletona un līdz finišam netika.

LA.lv