Latvijā
Politika

Šahs un purvs: Ar tēvreizi un jautrību izraisošām dāvanām atklāj jauno KNAB ēku5

KNAB jaunās ēkas atklāšana. Foto – Valdis Semjonovs

Rīgā, Citadeles ielā šodien ar militārā orķestra dalību, tēvreizi, karoga iesvētīšanu un jautrību izraisošām dāvanām atklāta jaunā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) ēka.

Atklāšanas ceremoniju pagodināja premjers Māris Kučinskis (ZZS), finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS), ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers un citi viesi. Par pasākuma muzikālo noformējumu rūpējās militārais orķestris, bet jaunā KNAB karoga iesvētīšanu vadīja Nacionālo bruņoto spēku kapelāns, kurš savu uzrunu noslēdza ar tēvreizi. Iesvētīto karogu, kas tagad ir biroja otrais simbols premjers pasniedza KNAB priekšniekam.

Pirms svinīgās lentes pārgriešanas KNAB priekšnieks uzrunā uzsvēra, ka jaunās ēkas atklāšana ir ļoti ilgi gaidīts brīdis un Straumem ir liels prieks, ka atzīmējot valsts simtgadi valsts ir nodrošinājusi KNAB ar jaunām un visām drošības prasībām atbilstošām telpām. “Dzīve ir iekārtots tā, ka bieži vien cilvēki darbā pavada vairāk laika nekā ar ģimeni, līdz ar to ir pareizi radīt māju sajutu esot arī savā darbavietā,” norādīja KNAB priekšnieks.

Premjers savā uzrunā KNAB kolektīvam pauda ticību, ka korupcijas apkarotāju darbs dos arvien lielāku ieguldījumu, lai apkārtējā vide kļūtu tīrāka un godīgāka. Premjers ir pārliecināts, ka šādi strādājot jaunā ēka dos sparu un dzīvesprieku, lai veiktu darāmos darbus. “Mēs esam ar jums un valdība jūs atbalstīs visās lietās, kas būs nepieciešamas,” norādīja premjers.

Uzaicinātie viesi KNAB priekšniekam pasniedza arī dāvanas. Premjers uzdāvināja īpašu pildspalvu, finanšu ministre ziedus un šaha komplektu, bet vislielāko jautrību klātesošo vidū izraisīja ģenerālprokurora pasniegtā glezna, kurā attēlots purvs.

Kalnmeiers skaidroja, ka šī dāvana sasaucoties ar premjera vēlējumu par sabiedriskās vides tīrību. “Mūsu dāvana arī saistās ar vidi. Gleznā ir purvs. Jūsu uzdevums ir strādāt, lai purvs būtu un paliktu tikai dabas vides objekts nevis sabiedrisko, politisko un biznesa norišu vieta,” uzsvēra Kalnmeiers.

Ņemot vērā jauno telpu konfidencialitāti, tad žurnālistiem tika demonstrētas vien divas telpas – konferenču zāle un viena no pratināšanas telpām, kas aprīkota ar spoguļsienu, kuras otrā pusē esošajiem ir iespējams nemanītiem vērot telpā notiekošo. Aizturēšanas telpas birojam gan tāpat kā līdz šim nebūs, tas joprojām izmantos Valsts policijas izolatoru Čiekurkalnā.

Galerijas nosaukums

Jau ziņots, ka sākotnēji KNAB telpas bija Rīgā, Alberta ielā, bet tad vairākus gadus birojs atradās Brīvības ielā. Tagad birojs atradis mājvietu Citadeles ielā 1.

Jaunās telpas piemērotas specifiskajām biroja funkcijām, kas ļaus iestādes darbiniekiem labāk pildīt savus darba pienākumus un atšķirībā no līdzšinējām telpām nodrošinās iestādes funkciju izpildi atbilstoši likumdošanai un saistošajiem normatīvajiem aktiem.

Telpas ir aptuveni par trešdaļu plašākas nekā līdz šim (līdzšinējo 2503 kvadrātmetru vietā 3756), tajās pilnībā tiks nodrošinātas konfidencialitātes prasības, ievērots paaugstināts drošības līmenis, nodrošināta pieejamība cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kā arī būs ievērojami plašākas un ērtākas pārrunu telpas.

Biroja telpu pielāgošanu KNAB vajadzībām Rīgas vēsturiskā centra teritorijā izvietotajā, 1875.gadā celtajā ēkā VNĪ īstenojusi laikposmā no 2015.gada sākuma līdz 2018.gada pavasarim. Iepriekš tā bijusi mājvieta Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Rīgas muitas reģionālajai iestādei. Projektēšanas darbus un autoruzraudzību veikusi SIA “Rem Pro”, būvuzraudzību veica SIA “Būvvalts”, bet būvdarbus – SIA “Abora”. Projekta kopējais budžets – 3,36 miljoni eiro.

LA.lv