×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
8. oktobris, 2015
Drukāt

Saistībā ar bēgļiem Rīgā varētu liegt nakšņošanu ielās (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Saistībā ar gaidāmo bēgļu ierašanos nākamgad pavasarī Rīgā varētu grozīt saistošos noteikumus, nosakot liegumu nakšņot ielās, savā “Facebook” profilā vēsta Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC).

Ušakovs raksta, ka, runājot par tiem bēgļiem, kas dosies uz Rīgu, slogs galvenokārt būs uz pašvaldības policijas pleciem, tāpēc jau tagad notiekot darbs pie stingrākiem kārtības noteikumiem. Kā piemēru viņš minēja nakšņošanu uz ielas – pagaidām nav aizlieguma nakšņot, piemēram, parkā vai pie centrālās stacijas. Tomēr līdz ar bēgļu ierašanos šādus ierobežojumus nākšoties ieviest.

Mērs arī norāda, ka pašvaldība ir gatava palīdzēt darba meklējumos tiem bēgļiem, kas būs gatavi strādāt. “Objektīvi mums ir nepieciešami cilvēki, kuri uzkops parkus, kapsētas un citas teritorijas,” min Ušakovs.

Jautājumā par dzīvošanas iespējām Rīgas mērs atzīst, ka dažiem bēgļiem nāksies nodrošināt vietas patversmēs. Jau tagad notiekot darbs, lai šos cilvēkus patversmēs varētu izmitināt vienmērīgi un nevienā no tām neveidotos bēgļu koncentrācija.

Rīgas dome arī veidos speciālu koordinācijas centru, kas strādās ar patvēruma meklētājiem.

Jau ziņots, ka saskaņā ar Eiropas Savienības Tieslietu un iekšlietu ministru padomes lēmumu Latvijai no Itālijas un Grieķijas būs jāuzņem papildu 281
persona, kam nepieciešama starptautiskā aizsardzība. Līdz ar to patlaban kopējais patvēruma meklētāju skaits, kas Latvijai būs jāuzņem divu gadu laikā, ir 531 persona. Par katru patvēruma meklētāju dalībvalsts saņems vienreizēju maksājumu 6000 eiro apjomā.

Septembra beigās valdība uzklausīja rīcības plānu patvēruma meklētāju uzņemšanai Latvijā, tomēr vēl nevienojās nedz par finansējumu plāna izpildei, nedz par iestādi, kas atbildēs par bēgļu integrāciju. Šos jautājumus valdība vēlreiz skatīs 20.oktobrī, kad tiks iesniegts precizēts bēgļu uzņemšanas plāns.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Es bij trak nogurs, apsēd uz vien Rīgas kung tasiīt beņķ un pievēr ac. Tūdaļ man klāt pogain kung un sak, ka jāmaks sod par naksņošan. Es šiem sak, ka vēl nakt` nav pa gabal redzam un dien tik iet vakar pus. Bet šiem sav papīr gudrāk- kas uz vakar pus pievier ac, tas nakšņo. Es sāk teikt, ka es tik sapņo, ka es nav nekād kaimiņ kaķs, kas nakšņo zem klaj zvaigžņj jumt.
    Lai nu kā tur bij, kā ne, bet no tā laik iekš Rīg man bail ac vērt ciet. Varbūt derēj uzlikt tumš brill, lai šie neredz, ka acis ciet vai vaļā.

  2. Nakšņošanu ielās Rīgā aizliegs arī bēgļiem?

  3. “Objektīvi mums ir nepieciešami cilvēki, kuri uzkops parkus, kapsētas un citas teritorijas,” min Ušakovs…Par velti? Par velti kaut ko uzkops tikai patriots, a šie es zinu kā uzkopj – ar slotu pāri noies, bet gruži visi paliks kur bijuši…

Draugiem Facebook Twitter Google+